Catania Roble

Region:
Ribera del Duero
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
44,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: VIÑEDOS Y BODEGAS GORMAZ  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania

                                                                                                      

Założona w 1972 roku winiarnia GORMAZ należy do weteranów w Ribera del Duero, będąc jednocześnie członkiem założycielskim tej znanej apelacji. Przez ponad dziesięciolecie, stara winnica San José Obrero, znajdująca się w San Esteban de Gormaz, była jedynym miejscem winnej kultury z okolic miasta Soria. Na szczeście dzisiaj, w tym regionie, pojawiło sie wielu nowych, utalentowanych winiarzy, którzy tworzą nową historię i markę tej apelacji. Winnica kontroluje prawie 600 ha winnych upraw położonych na rozległych polach otaczających San Esteban, na których przewagę stanowią różne odmiany Tempranillo, z krzewami niejednokrotnie osiągającymi wiek 80 lat. Na początku lat 90tych BODEGAS GORMAZ została wyposażona w nowoczesny park maszyn i technologie potrzebne, by sprostać wyzwaniu rocznej produkcji sięgajacej 1,5 miliona szt. butelek wina. Winnice GORMAZ obejmują całą gamę win z Ribera del Duero: różowych, młodych czerwonych win, jak również dojrzałych Crianza i Reserva, leżakujących w ponad 3200 baryłkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Są to czerwone, mocno wyraziste wina, tak młode, jak i dojrzałe, stanowiące dumę tej pięknej ziemi jak również dumę samej winnicy.                                                                                                                                          


CATANIA ROBLE

 


Rok 2012 był szczególny w historii Ribera del Duero. Ten winiarski region Hiszpanii otrzymał szczególne wyróżnienie ekspertów i krytyków tworzących jury WINE STAR AWARDS- nagród przyznawanych przez prestiżową publikację The Wine Enthusiast Magazine (USA). Apelacja  Ribera del Duero została doceniona przyznaniem swoistego Oskara w świecie wina, otrzymując wyróżnienie w postaci tytułu Najlepszego Winnego Regionu w 2012 roku. Catania Roble, pochodząca z winnic San Esteban de Gormaz w Ribera del Duero, jest mlłodszym bratem znakomitej Catanii Crianza. Jest to wino, które klasyfikuje się gdzieś w połowie pomiędzy młodymi winami  i Crianzas, które dojrzewają 12 miesięcy. Ten nowatorski styl produkcji pojawił się najpierw w regionie Ribera del Duero, gdzie zatriumfował i skąd upowszechnił się na całą Hiszpanię. Do opisu tego rodzaju win stosuje się różne określenia, takie jak: Semicrianza, Roble (Oak) czy Joven con Crianza. Dojrzewają one zwykle od trzech do ośmiu miesięcy w dębowych beczkach, co nadaje im wyższą intensywność aromatyczną z obecnością charakterystycznych słodkich smaków na podniebieniu. Owocowe i dębowe niuanse nadają im dużej spójności i elegancji, umożliwjając jednocześnie dłuższą żywotność. Cieszą się na rynku coraz większym popytem, ponieważ są wysoko oceniane przez smakoszy, będąc łatwymi w degustacji i ekonomicznmi tintos. Catania Roble zrobione zostało z 60-letnich szczepów Tempranillo. Dojrzewało 5 miesięcy w dębowych beczkach. Jest przykladem wina, w którym uosabia się owocowa ekspresja terroir z którego pochodzi. Ma ładny, mocny, wiśniowy kolor, chatakterystyczny dla czerwonych Riberas del Duero. Pomimo swojej relatywnej młodości zaskakuje bardzo przyjemnymi aromatami świeżych, czerwonych owoców z delikatnie zauważalnymi, subtelnymi nutami drewna. W ustach wyczuwalny jest mocny i szeroki profil smakowy, wsparty obecnościa dojrzałych i przyjemnych tanin. Dobra równowaga oraz miły i długotrwaly posmak sprawia, że jest wyżej ocenianym od większości winem w swojej kategorii. Oczywiście można znaleźć na rynku wina lepsze, nie mniej jednak stosunek jakości do ceny jest naprawdę wyjątkowy w tym przypadku.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2016-08-16 | 21:10
Bardzo ładnie widać jest pozytywne działanie beczki i jej integrację z winem. Dużo słodyczy, lukrecji, owocowych smaków naprawdę ZASKAKUJE pozytywnie, jak na wino o tak krótkim procesie starzenia.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o