Catania Crianza

Region:
Ribera del Duero
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
59,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: VIÑEDOS Y BODEGAS GORMAZ  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania

                                                                                                      

Założona w 1972 roku winiarnia GORMAZ należy do weteranów w Ribera del Duero, będąc jednocześnie członkiem założycielskim tej znanej apelacji. Przez ponad dziesięciolecie, stara winnica San José Obrero, znajdująca się w San Esteban de Gormaz, była jedynym miejscem winnej kultury z okolic miasta Soria. Na szczeście dzisiaj, w tym regionie, pojawiło sie wielu nowych, utalentowanych winiarzy, którzy tworzą nową historię i markę tej apelacji. Winnica kontroluje prawie 600 ha winnych upraw położonych na rozległych polach otaczających San Esteban, na których przewagę stanowią różne odmiany Tempranillo, z krzewami niejednokrotnie osiągającymi wiek 80 lat. Na początku lat 90tych BODEGAS GORMAZ została wyposażona w nowoczesny park maszyn i technologie potrzebne, by sprostać wyzwaniu rocznej produkcji sięgajacej 1,5 miliona szt. butelek wina. Winnice GORMAZ obejmują całą gamę win z Ribera del Duero: różowych, młodych czerwonych win, jak również dojrzałych Crianza i Reserva, leżakujących w ponad 3200 baryłkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Są to czerwone, mocno wyraziste wina, tak młode, jak i dojrzałe, stanowiące dumę tej pięknej ziemi jak również dumę samej winnicy.                                                                                                                                          

CATANIA CRIANZA

Catania jest miastem leżącym na włoskiej Sycylii. Słowo to, posiada także  inne znaczenia. Etymologii tego wyrazu można również szukać w greckim wyrażeniu Cata Aithen, co oznacza `u podnuża Etny´, odnoszącego się do miejsca na Sycylii, gdzie znajduje się słynny wulkan, który zapisał się tragicznie w historii naszego kontynentu. Inne źrodła podają, że słowo może pochodzić również od hebrajskiego lub fenickiego Katna, co znaczy `mały´, czyli małe miasteczko Catania lub też, być może, jest pewnym zbliżeniem do miasta Catina, należącego do starożytnego związku miast pod wpływami Sparty, o nazwie Arkadia. Dla nas Catania Crianza jest nazwą bardzo ciekawego wina z Ribera del Duero, które potrafiło zaskoczyć już, nie jednego  krytyka i smakosza.Jest to wino o wyjątkowej wartości, wsparte wieloma międzynarodowymi nagrodami. W tym wypadku, mamy do czynienia z rocznikiem 2012, który został oceniony w tej apelacji jako Bardzo Dobry.Nie był to łatwy rok dla winiarstwa tego regionu. Poważna susza panująca w okresie wiosenno-letnim spowodowała bardzo nieregularne dojrzewanie owoców oraz ogólne zmniejszenie liczby latorośli na plantacjach winogron. Jakość zbiorów uratowała się jednak, można by rzec, w ostatnim momencie, dzięki obfitym deszczom które wystąpiły w miesiącu wrześniu. W efekcie, zebrane winogrona cechowały się mocnym kolorem oraz zawierały wysoki poziom polifenoli, pomimo tego, że stopień kwasowości oraz intensywności barwy owoców  były nieco niższe niż w poprzedzającym 2011 roku, co skolei przełożyło się na bardziej selektywny dobór winogron w procesie tworzenia Catania Crianza. W takich okolicznościach powstało wino, które w sposób jednoznaczny należy określić za udane. Jest to jedno z lepszych Ribera del Duero z  rocznika 2012, w tej kategorii win. Catania Crianza jest winem pochodzącym z 70-letnich szczepów Tempranillo, rosnących w wielowiekowych winnicach Bodegas Gormaz. Dojrzewanie przez okres 14 miesięcy w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu oraz późniejsze, co najmniej 8-miesięczne leżakowanie w  butelce nadaje temu winu szczególne właściwości. Posiada intensywny ciemnowiśniowy kolor.W nosie dominują wyraziste aromaty dojrzałych czerwonych owoców z dodatkiem wanilii, tostów i pojawiających się nutek kokosów. Zauważalny pobyt w dębowych beczkach, który tworzy bardzo intensywny charakter tego wina. Na podniebieniu jest szerokie i łagodne, bardzo przyjemne od pierwszej chwili degustacji i pozostawiające smakowite, owocowe doznania z dodatkiem bogatego wachlarza różnych gatunków przypraw. Ma przyjemny posmak i długi finisz, zachowując dobrą kwasowość.

Recent awards and mentions:      

                                                                                                       

 • 90 POINTS Peñin Guide 2016 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2015 (BELGIUM)
 • BRONZE MEDAL Decanter Word Wine Awards 2015 (London- UK)
 • 89 POINTS "Wine Spectator" Magazine 2015 (USA)
 • 91-91-88 POINTS Peñin Guide 2015, 2014, 2013 (SPAIN)
 • 89 POINTS "Wine Spectator" Magazine 2014 (USA)
 • SILVER MEDAL International Wine & Spirit Competition 2014 (Surrey-UK)
 • SILVER MEDAL International Wine Challange 2014 (London-UK)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2014 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL  International Mundus Vini 2014 (GERMANY)
 • 88 POINTS Stephan´s Tanzer "International Wine Celler" Magazine, Sept. 2014 (USA)
 • 88 POINTS Stephan´s Tanzer "International Wine Celler" Magazine, Sept. 2013 (USA)
 • BRONZE MEDAL Decanter Word Wine Awards 2014 (London- UK)
 • 90 POINTS Robert Parker "The Wine Advocate" Magazine,  2013 (USA)
 • SPECIAL MENTIONS Decanter Word Wine Awards 2012 (London- UK)
 • BRONZE MEDAL International Wine & Spirit Competition 2012 (Surrey-UK)
 • BRONZE MEDAL Decanter Word Wine Awards 2011 (London- UK)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2017-12-25 | 17:10
  Wino naprawdę rewelacyjne. Same superlatywy. Przy Świątecznym stole zrobiło ogromnie pozytywne wrażenie na wszystkich biesiadnikach. Brawa dla producenta oraz importera.
  klient anonimowy
  Dodano: 2017-12-12 | 12:12
  Obfitość owocu połączona z bogatymi wrażeniami smakowymi pochodzącymi z dobrej beczki. Znakomita równowaga wszystkich elementów. Wino pierwszej klasy
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-01-08 | 10:07
  Naprawdę świetna Catania, jedno z najlepszych Ribera de Dueros za które nie trzeba przepłacać.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o