Strona główna Bodegas Torreduero Marqués de Peñamonte Crianza Selección

Marqués de Peñamonte Crianza Selección

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS TORREDUERO  

Region: TORO- Castilla y León / Hiszpania                                                                                                       

Winnica BODEGAS TORREDUERO została założona w 2005 roku i należy do grupy BODEGAS RIOJANAS, jednego z największych producentów win w Hiszpanii, który wniósł w ten projekt swój prestiż i  bogate, ponad 100-letnie doświadczenie. Położona w uprzywilejowanym regionie Castilla y León, w pobliżu miejscowosci Toro (Zamora), 78ha winnica, łączy winiarskie tradycje tego znanego regionu z nowoczesnymi technikami produkcji, w celu zaoferownia na rynku wysokiej klasy win z Toro, do których stosowane są cenione szczepy: Verdejo, Tinta de Toro i Garnacha. BODEGAS TORREDUERO od kilku lat jest liderem pomiędzy producentami w apelacji D.O. TORO, do czego w znacznej mierze przyczyniła się skuteczna polityka ekspansji produktów tego producenta na rynkach zagranicznych. Winnica  produkuje doskonałej jakości wina pod nazwami Peñamonte i Marqués de Peñamonte.                                                                                                                                             


MARQUÉS DE PEÑAMONTE CRIANZA SELECCIÓN

Toro w języku hiszpańskim oznacza byka. Jest to także bardzo znany w świecie region winnej produkcji, który rozciąga się w północno-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, wzdłuż równiny znajdującej się u brzegów rzeki Duero, należącej w części do prowincji Zamora i Valladolid. Historia tego regionu jest niezwykle długa i bogata. Jeden z królów- Alfonso IX, wyraził kiedyś słynne zdanie odnoszące się do win powstających w tym regionie: ".. Mam w posiadaniu Byka (Toro), który daje mi wino i Lwa (León), który mi je spija", robiąc w ten sposób aluzje do Królestwa Leonu, którego był władcą i miejscowości Toro, gdzie powstawały te znakomite już w tamtych czasach trunki, będące ulubionym napojem królewskich dworów Europy oraz rycerstwa. To właśnie wina ze słynnego Toro towarzyszyły Krzysztofowi Kolumbowi i jego załodze w czasie odkryć obu Ameryk. Nazwa jednego ze statków tych wypraw -"La Pinta", została nadana w nawiązaniu do tradycyjnej jednostki miary pojemności cieczy (la pinta), stosowanej powszechnie w tamtej epoce, która  wynosiła około pół litra wina. W czasach już współczesnych, wielu uznanych wytwórców z Hiszpanii, jak również z całego świata, dostrzegło ogromny potencjał tego regionu do tworzenia odmiennych w stylu, czerwonych win o wielkiej strukturze. Marqués de Peñamonte Crianza produkowane jest właśnie w samym sercu tej apelacji. Może służyć każdemu jako wręcz książkowy wstęp do poznania win z Toro. Jego producent- Bodegas Torrueduero pokazał znakomity przykład znajomości winiarskiej sztuki, starając się połączyć specyficzny charakter regionu, nadający wyrazistość i rześkość temu winu, z całym wachlarzem dodatkowych doznań zapachowo-smakowych. Marqués Peñamonte jest marką wyższej kategorii. Pod tą nazwą powstają tylko szlachetne Crianzas i Reservas, będące dojrzałymi już winami klasy Premium, które praktycznie w całości skierowane są na wymagające, rynki zagraniczne. Marqués de Peñamonte Crianza tworzone jest ze starych, ponad 75-letnich winorośli, porastających winnice producenta. La Tinta de Toro jest odmianą winogron z którego pochodzi, i o której już dawno temu sądzono, że posiada ogromny potencjał do produkcji znakomitych, dojrzałych win. Powszechnie sądzono o tym szczepie, że jest to prawdziwy diament który należy oszlifować by nadać mu właściwy kształt. Okres dwunastu miesięcy dojrzewania w beczkach z francuskiego dębu nadaje temu Crianza intensywny wiśniowy kolor o bordowym wykończeniu. Wyraziste zapachy dojrzałych owoców z dodatkiem przypraw i dymnych niuansów, wywodzących się z wysokiej jakości drewna, nadają mu dużą aromatyczna złożoność. W ustach jest mocne i wyraziste. Już od pierszej chwili degustacji wyczuwa się na podniebieniu dużą mineralność z obecnością bogatych, smacznych, słodkich tanin. Jest to bardzo oryginalne wino o dobrej strukturze, zachowujące siłę charakteru którą można oczekiwać od win z Toro.

Recent awards and mentions:

 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2014 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL International Wine and Spirits CINVE 2014 (Sevilla-SPAIN)
 • SILVER MEDAL Tempranillos al Mundo 2009 (Stockolm-SWEDEN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-23 | 18:02
  Bardzo przyzwoite wino posiadajace dobrą równowagę. Zaznaczona mocno obecność owoców i prawidłowa struktura sprawiają że staje się przyjemne w degustacji.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o