Strona główna Czerwone Viña Albina Reserva

Viña Albina Reserva

Producent:
Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo, Mazuelo, Graciano
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75
Zawartość alkoholu:
13,5% Vol.
Wzór
50,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS RIOJANAS  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Pierwsza winiarnia tego producenta założona w 1890 roku i posiadająca już 125 letnią historię wzbogaca swoje winne tradycje w Cenicero leżącym w północnej części regionu La Rioja. Zakątki tego małego, liczącego 2tys. mieszkańców miasteczka są przesiąknięte historią i opowiadają nam o poświęceniu i pasji  jaką kolejne pokolenia wkładały w rozwój i doskonalenie win z tego znanego na całym świecie regionu. Ta tradycja i zamiłowanie do tworzenia zostały przekazane, jako cenne dziedzictwo obecnemu zespołowi kierujacemu Bodegas Riojanas, dzisiaj jednego z największych producentów w Hiszpanii, którego wina są znane i doceniane na całym świecie. Na przestrzeni tych ponad 100 lat historii Bodegi systemy wytwarzania wina niezmiennie ewoluowały łącząc innowację z szacunkiem do tradycji. Bodegas Riojanas to producent win klasycznych, nie mniej jednak wprowadzenie w ostatnich latach najbardziej zaawansowanych technik w produkcji pozwala również na dostosowanie się do aktualnych trendów rynkowych. W chwili obecnej w posiadaniu wytwórcy są winnice w najbardziej cenionych winnych regionach: Rioja, Ribera del Duero, Toro, Rueda i Rias Baixas.                                                                                                                                               


VIÑA ALBINA RESERVA

Viña Albina Reserva to kolejny enologiczny pomysł uznanego hiszpańskiego producenta, jakim jest Bodegas Riojanas, w kierunku stworzenia dobrych i ekonomicznych win. W latach 90-tych została szeroko doceniona jakość tego produktu, na wymagającym rynku Półwyspu Iberyjskiego, po czym wino to, zaczęło zdobywać również uznanie smakoszy, praktycznie na całym już świecie. Jest to coupage, czyli połączenie różnych odmian winorośli w ciekawej proporcji, z dominacją Tempranillo (Tempranillo 80%, Mazuelo 15%, Graciano 5%). Viña Albina Reserva, generalnie klasyfikowana jest jako typowy przykład dobrych, klasycznych win. Nie mniej jednak, istnieje pogląd wśród znawców winiarstwa, że dwa szczepy znajdujące się w mniejszości nie pozwalają jasno określić w tym konkretnym przypadku, klasycznego stylu tego Rioja. Robione jest w Hiszpanii na wzór francuskich Bordeaux. W efekcie powstało dobrze wykonane i smaczne wino, o  wysokiej kwasowości, ale nie agresywnej. Ma charakter wytrawno-słodki i jest całkiem odmienne od win spod marki Monte Real, należącej do producenta Bodegas Riojanas. Na rynkach hiszpańskojęzycznych dla określenia tego typu win wyższej jakości, do której niewątpliwie należy, stosuje się termin Vino Fino. Posiada głęboki kolor rubinowej czerwieni, z jasno ceglastymi tonami. W nosie pojawiają się bardzo eleganckie, owocowe aromaty, wzmocnione nutkami dojrzewania w dębowych beczkach, wymieszanymi z korzennymi przyprawami. W ustach jest winem treściwym, dobrze zbalansowanym, o prawidłowej kwasowości i eleganckich, oszlifowanych garbnikach. Pozostawia trwały, długo utrzymujący się posmak.

Recent awards and mentions:

 • SILVER MEDAL Best Spanish Wines for USA 2013 (USA)
 • BRONZE MEDAL International Wine Competition 2013 (San Francisco-USA)
 • COMMENDED International Wine Challenge 2013 (London-UK)
 • 87 POINTS Peñin Guide 2013 (SPAIN)
 • COMMENDED International Wine Challenge 2010 (London-UK)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2015-11-02 | 15:41
  Bardzo przyjemna Reserva, do której się wraca. Dla tych, co może nie znają marki win tego producenta można tylko dodać że Bodegas Riojanas ma wina w kategorii o jedna półkę jakościowo lepszą od pozostałych BIG CAPS hiszpańskiego rynku, takich jak Garcia Carrion czy Felix Solis. To już jest, wydaje mi się, inny typ klienta jakiego oni swoimi winami szukają.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o