Strona główna Czerwone Alfar Vendimia Seleccionada

Alfar Vendimia Seleccionada

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
106,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS VALDELACIERVA  

Region: Rioja / Hiszpania                                                                                                                          

Wytwórnia została założona w 1988 roku i leży w sercu  La Rioja,  uprzywilejowanym dla upraw winnej latorośli i produkcji win, regionie Hiszpanii. Znajduje się  w pięknym i zabytkowym mieście Navarrete, ważnej enklawie na szlaku pielgrzymek do Santiago de Compostela, miejsca z relikwiami św. Apostola Jakuba. Podobszar Rioja Alta, na którym  znajdują się winice tego producenta, należy do atlantyckiej strefy  klimatycznej, gwarantującej dużą różnorodność w charakterystyce wytwarzanych z tego regionu win. 80 ha winnic, położonych malowniczo wokół miasta, podzielonych jest na małe działki, z ponad 30 letnimi szczepami winogron. Specyficzny klimat i właściwości gleby, pozwalają na produkcję młodych, rześkich, czerwonych win, cechujących się dużą świeżością w smaku, które po okresie leżakowania w dębowych beczkach, stają się wysokiej jakości dojrzałymi Crianzas i Reservas. Rocznie produkuje się tu 1,1mln litrów win, które cechują bardzo dobrze wyważona zawartość alkoholu i dobra struktura, delikatne i eleganckie owocowe aromaty i ładna barwa. Produkty z BODEGAS VALDELACIERVA są dobrym przykładem koncepcji łączenia się klasycznych win tego regionu z badziej nowoczesnymi trendami rozwoju w La Rioja.                                                                                           

 

Alfar Vendimia Selecionada


Żeby jakiekolwiek wino w hiszpańskiej apelacji La Rioja mogło być oznaczane jako Vendimia Seleccionada, musi spełnić kilka warunków podlegających osobliwej kontroli przez organy Rady tej słynnej w świecie winiarskiej apelacji. Po pierwsze, zbiory winogron w danym roczniku muszą być najwyższej jakości. Drugi warunek odnosi się do szczególnej selekcji owoców, warunkującej ograniczoną produkcję takich win. Trzecie kryterium obliguje producenta, by winogrona pochodziły z wybrannych i ściśle określonych winnic znajdujących się w najlepszym momencie swojego rozwoju, gwarantujących niską produkcję i obsadzonych odróżniającymi się jakościowo szczepami. Tak więc śmiało można powiedzieć, że Alfar Vendimia Seleccionada nie jest kolejnym produktem z Hiszpanii, to wyjątkowa pozycja. Jest to wino wyjątkowo starannie zrobione, o wielkiej złożoności, elegancji i klasie. Producent, na jego przykładzie szuka równowagi pomiędzy klasycznymi a współczesnymi  Rioja, starając się utrafić  w gust nawet najbardziej wybrednych koneserów, co zresztą chyba się udało osiagnąć, oglądając całą serię zdobytych wyróżnień. Alfar Vendimia Seleccionada znane jest również pod całkiem inną nazwą: Impar, która była w obiegu przez pewien okres czasu. Ten hiszpański wyraz oznacza "nie ma równego sobie". Innymi słowami, jest to wyjątkowe wino. Wykonane zostało w 100% ze szczepu Tempranillo, pochodzącego z 30-40 letnich krzewów winnej latorośli. Fermentacja malolaktyczna w nowych kadziach z francuskiego dębu trwa 2 miesiące, po czym wino przelewane jest na kolejne 8 miesięcy do dalszego dojrzewania do dębowych beczek (80% dąb francuski i 20% amerykański). Końcowkę tego procesu stanowi sześciomiesięczny odpoczynek w butelce, po którym nabiera czerwono-fioletowego koloru. Jest to bardzo aromatyczne wino o szerokiej gamie owoców. W zapachu dominują aromaty o dużej złożoności owoców jeżyn z lukrecją. W ustach jest dobrze ułożone i smaczne, z nutami czarnych, leśnych owoców. Wyczuwalna jest doskonała harmonia smaku kawy, tabaki i odrobiny przypraw. Za każdym winem, jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, stoją osoby. Jedną z nich, tworzących ten piękny produkt jest jego enolog, pani Emma Villajos, która w zawartości butelki Alfar potrafiła wykonać doskonałą wręcz pracę interpretacji winnicy, którą reprezentuje, wnosząc nowy styl swoim winom, zbliżający do upodobań konsumentów obecnych czasów, niezapominając jednocześnie o typowym charakterze Rioja

 

Recent awards and mentions:  

                                                

 • SILVER MEDAL XIII International Mundus Vini 2014(GERMANY)
 • 91 POINTS Guia Repsol 2014 (SPAIN)                                                 
 • GOLD MEDAL XIV International Mundus Vini 2013 (GERMANY)
 • GOLD MEDAL XI International Bacchus Awards 2013 (SPAIN)
 • 91 POINTS Peñin Guide 2015 (SPAIN)
 • 90 POINTS Peñin Guide 2014 (SPAIN)
 • 90 POINTS Peñin Guide 2013 (SPAIN)
 • 92+POINTS Palacio del Hierro Guide 2014 (SPAIN)
 • 89 POINTS "Wine Enthusiast" Magasine, December 2014 (USA)
 • 88 POINTS Blind Taste "Taste Journal" Magazine (FRANCE)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2013 (BELGIUM)
 • BRONZE MEDAL Decanter Word Wine Awards 2013 (LONDON- UK)
 • SILVER MEDAL International Wine & Spirit Competition 2013 (UK)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2015-11-02 | 17:42
  Jeśli ktoś, będąc w Madrycie zapragnąłby degustacji kilku win tego producenta, to jako ciekawostkę podam, że posiadają swój własny lokal o nazwie Vinoteca Barbechera, w samym centrum stolicy przy słynnej Plaza Santa Ana. Oprócz degustacji win znakomite tapas. Polecam!

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o