Strona główna Czerwone Alfar Reserva Edición Limitada

Alfar Reserva Edición Limitada

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS VALDELACIERVA  

Region: Rioja / Hiszpania  

Wytwórnia została założona w 1988 roku i leży w sercu  La Rioja,  uprzywilejowanym dla upraw winnej latorośli i produkcji win, regionie Hiszpanii. Znajduje się  w pięknym i zabytkowym mieście Navarrete, ważnej enklawie na szlaku pielgrzymek do Santiago de Compostela, miejsca z relikwiami św. Apostola Jakuba. Podobszar Rioja Alta, na którym  znajdują się winice tego producenta, należy do atlantyckiej strefy  klimatycznej, gwarantującej dużą różnorodność w charakterystyce wytwarzanych z tego regionu win. 80 ha winnic, położonych malowniczo wokół miasta, podzielonych jest na małe działki, z ponad 30 letnimi szczepami winogron. Specyficzny klimat i właściwości gleby, pozwalają na produkcję młodych, rześkich, czerwonych win, cechujących się dużą świeżością w smaku, które po okresie leżakowania w dębowych beczkach, stają się wysokiej jakości dojrzałymi Crianzas i Reservas. Rocznie produkuje się tu 1,1mln litrów win, które cechują bardzo dobrze wyważona zawartość alkoholu i dobra struktura, delikatne i eleganckie owocowe aromaty i ładna barwa. Produkty z BODEGAS VALDELACIERVA są dobrym przykładem koncepcji łączenia się klasycznych win tego regionu z badziej nowoczesnymi trendami rozwoju w La Rioja.                                                                                           

 

Alfar Reserva Edición Limitada


Alfar to słowo, które w swojej etymologii wywodzi się od arabskiego Alfahhár odnoszącego się do ceramiki. W języku hiszpańskim oznacza warsztat, w którym z palonej gliny wyrabia się ręcznie różnego rodzaju przedmioty domowego użytku. W naszym przypadku to wyjątkowe czerwone wino z Rioja Alta, należące do kategorii Premium level range, zarezerwowanej dla win najlepszej jakości. Jest to produkt prawie rękodzielniczy, wytwarzany jedynie w latach cechujących się wyjątkowymi zbiorami w regionie La Rioja. Wino posiada błyszczący, rubinowo-granatowy kolor. W ustach wyraża się jako pełne, złożone, ale jednocześnie delikatne i długim posmaku, z elegancko zaznaczoną nutką palonego kakao i przypraw. Zaskakuje niezwykłym bogactwem zapachów, w których wyróżniają się delikatne odcienie korzennych przypraw i balsamiczne nuty sosny oraz eukaliptusa, przemieszane z intensywnymi aromatami dojrzałych czerwonych owoców. Wino leżakowalo 24 m-ce w beczkach z francuskiego dębu i min. 18 m-cy w butelce. Enologom producenta udało się w nadmiarze wypełnić zadanie zrobienia dobrego wina. Wyszło nawet więcej, wielkie Rioja, które w języku hiszpańskim ma swoje ładne określenie: un vinazo i które napewno się spodoba wszystkim, którzy je skosztują. Ma jeszcze wiele życia przed sobą i będzie lepsze z czasem. Wielki finał czeka na swój czas! 

Recent awards and mentions:                                                                                                                

 • GRAND GOLD MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2012 (BELGIUM)
 • GOLD MEDAL X International Bacchus Awards 2012 (SPAIN)
 • 90 POINTS Stephen´s Tanzer Magazin "International Wine Cellar" 2014 (USA)
 • GOLD MEDAL XIV International Mundus Vini 2014 (GERMANY)
 • SILVER MEDAL International Wine & Spirit Competition 2014 (UK)
 • 91 POINTS Repsol Guide 2014 (SPAIN)
 • 92 POINTS Peñin Guide 2015 (SPAIN)
 • 89 POINTS Blind Tasting "Taste Journal" Magazine 2014 (FRANCE)
 • 90 POINTS Magazine "Wine Enthusiast", December 2014 (USA)
 • SILVER MEDAL Decanter Word Wine Awards 2012 (London - UK)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-18 | 21:45
  Producent ma prawdziwy Dream Team enologów w swoich szeregach, który pozwala na utrzymanie się na najwyższym z możliwych poziomów. Prawdziwa uczta dla koneserów w butelce 0,75 z ciemnego szkła!

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o