8 de Caecus

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0.75l
Zawartość alkoholu:
14,5% Vol.
Wzór
76,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA PAGO DE LARREA  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Entuzjazm, poświęcenie oraz marzenia aby zobaczyć jak owoce winnej latorośli z niewielkiej winnicy położonej w odleglości zaledwie 500 metrów od słynnego Elciego, przemieniają się w najbardziej ceniony produkt tego regionu jakim są wina ze słynnego La Rioja. Niewielka plantacja z której pochodzą zbiory nazywa sie La Romañiguez i leży przy łagodnym wzniesieniu zwanym Miralobueno. Krzewy winorośl zostały posadzone w latach 80-tych ze szczególnym uwzględnieniem szczepu Tempranillo stanowiącego 90% powierzchni upraw. Resztę dopełniają słynna Garnacha oraz niewielka ilość Cabernet Sauvignon. Instalacje wytwórni zbudowano w 2003 roku w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, w którym mieszczą się wszystkie linie do wytwarzania, rozlewania oraz przechowywania win. Pago de Larrea to synonim pasji dla dobrze wykonanej pracy, pasji do doskonałości i pasji do wina.                                                                                                                                           


8 DE CAECUS

 


Wina zawierają element magii i wiedzy. Proszą się by je poznać, tak jak poznajemy wszystko w naszym życiu i mają zamknięte w sobie tajemnice tworzenia dobrych rzeczy. 8 de Caecus jest najnowszym dziełem pojawiającym się na rynku, spośród produktów winiarni Pagos de Larrea z La Rioja. Jest bardzo selektywnym, o ograniczonej produkcji winem, skierowanym do grupy wymagających smakoszy. Jego charakter odzwierciedla osobowość, złożoność i różnorodne barwy i aromaty, które wnoszą winogrona najlepszych, wyselekcjonowanych szczepów Tempranillo, pochodzących z 30 hektarów winnic należących do producenta  z ElCiego. 8 de Caecus to wino autorskie, czyli takie, które jest tworzone jako osobisty wyraz specyfiki danej winnicy, często rezygnując z norm wyznaczanych przy produkcji przez organizm Rady Regulacyjnej apelacji której podlega. Jest nowoczesnym winem, zarówno ze względu na sposób jego wytwarzania jak również i sam wygląd, który odzwierciedla specyfikę tej marki. Nowatorska etykieta zrywa z dotychczasową formą prezentacji gamy Caecus. Jest improwizowana na obrazie malarki Cuenca`Cot´ Marián, który znajduje się w siedzibie producenta i na którym za pomocą technik wykonanych z udziałem naturalnych produktów służących do wytwarzania win, jego autorka pokazuje osiem okien wypełnionych kolorem. Osiem, to numer dający nazwę temu winu, znajdujący się na etykiecie butelki, i jest to równocześnie liczba rodzeństwa rodziny Larrea związana z projektem tej winiarni. 8 de Caecus gromadzi wszystko to, co można znaleźć w nowoczesnych Rioja. Po okresie fermentacji pozostaje przez okres 18 miesięcy poddane dojrzewaniu w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu, po czym przelewane jest do dalszego leżakowania w butelkach. W rezultacie otrzymało intensywny, wiśniowy kolor. Jest aromatyczne w zapachu, z łatwo rozpoznawalnymi nutami dojrzałych, czarnych owoców z dodatkiem lekko pikantnych przypraw. Na podniebieniu jest znakomicie zrównoważone i odzwierciedla typowy charakter królewskiego szczep Tempranillo, bogatego, jak zawsze w słodycz wywodzącą się z owocowych smaków, z lekkim dodatkiem tostowych niuansów i odrobiną wanilii, pochodzących ze szlachetnego drewna dębu, które nadają mu niewątpliwej elegancji. O tym winie znawcy mówia, że to prawdziwe "Vinazo", czyli wielkie wino, i nie brakuje mu, ani nie zbywa niczego. Jest prawdziwym przysmakiem godnym uroczystej chwili, która na to zasługuje.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2015-11-06 | 07:19
To jest produkt kategorii słynnego hiszpańskiego Mauro. Jest niezwykle subtelne, delikatne, prawdziwa kwintesencja winiarskiej sztuki.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o