Strona główna Czerwone 12 Linajes Reserva

12 Linajes Reserva

Region:
Ribera del Duero
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
121,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: VIÑEDOS Y BODEGAS GORMAZ  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania

                                                                                                      

Założona w 1972 roku winiarnia GORMAZ należy do weteranów w Ribera del Duero, będąc jednocześnie członkiem założycielskim tej znanej apelacji. Przez ponad dziesięciolecie, stara winnica San José Obrero, znajdująca się w San Esteban de Gormaz, była jedynym miejscem winnej kultury z okolic miasta Soria. Na szczeście dzisiaj, w tym regionie, pojawiło sie wielu nowych, utalentowanych winiarzy, którzy tworzą nową historię i markę tej apelacji. Winnica kontroluje prawie 600 ha winnych upraw położonych na rozległych polach otaczających San Esteban, na których przewagę stanowią różne odmiany Tempranillo, z krzewami niejednokrotnie osiągającymi wiek 80 lat. Na początku lat 90tych BODEGAS GORMAZ została wyposażona w nowoczesny park maszyn i technologie potrzebne, by sprostać wyzwaniu rocznej produkcji sięgajacej 1,5 miliona szt. butelek wina. Winnice GORMAZ obejmują całą gamę win z Ribera del Duero: różowych, młodych czerwonych win, jak również dojrzałych Crianza i Reserva, leżakujących w ponad 3200 baryłkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Są to czerwone, mocno wyraziste wina, tak młode, jak i dojrzałe, stanowiące dumę tej pięknej ziemi jak również dumę samej winnicy.                                                                                                                                          


12 LINAJES RESERVA


Ribera del Duero jest apelacją win w Hiszpanii, której producenci posiadają winnice w regionie Castilla y León, leżące w pasie oznaczonym przez rzekę Duero o około 115km długości w prowincjach Soria, Burgos, Segovia i Valladolid. To właśnie tam powstają znakomite, słynne, czerwone tintos o wielkiej złożoności, robione z odmiany winogron Tinta del Pais, zwanej także Tempranillo. 12 Linajes Reserva to jedno y najlepszych win Bodegas Gormaz i jak podają znawcy, jest to unikalne dzieło sztuki, które już w swojej nazwie odwołuje się do szlachectwa swojego pochodzenia, nawiązując do średniowiecznej instytucji zarządzającej miastem Soria, czyli Dostojnej Rady Kawalerów wybranej spośród 12 Szlachetnych Rodów (12 Linajes) i stworzonej na wzór Dwunastu parów Królestwa Francji (Pair de France). 12 Linajes Reserva jest szczególne pod każdym względem. Jest to bardzo eleganckie wino, które wyraża cały charakter Ribera del Duero. Poprzedni, 2007 rocznik tego producenta, w magazynie The Wine Advocate Roberta Parkera, został opisany jako: "...dojrzałe wino, które pieści zmysły, o nieskazitelnym wykończeniu, wspaniałe". Rok 2008 również przyniósł wytwórcy bardzo dobre zbiory, co przełożyło się na możliwość stworzenia nalepszych, o wysokiej zawartości tanicznej oraz kolorze win, wprost idealnych do długiego starzenia się, do których właśnie należy 12 Linajes Reserva. Ten rodzaj dobrze zrobionych Reservas pozwala poznać prawdziwą sztukę długiego starzenia się wina, przy pełnym zachowaniu jego winnego charakteru wyznaczonego  bogatym wachlarzem dojrzałych, owocowych smaków i aromatów, które tak bardzo dają radość każdemu smakoszowi. Do produkcji tego Reserva użyto wyselekcjonowanych 80 i 90-cio letnich szczepów winogron o bardzo małej wydajności, ale z kolei najwyższej jakości, wybranych spośród najlepszych winnic Bodegas Gormaz. Po okresie maceracji i fermentacji, zostało poddane procesowi starzenia w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu na okres 24 miesięcy, po czym trafiło do dalszego leżakowania w butelkach na kolejne 12 miesięcy. 12 Linajes Reserva posiada intensywny, jasny kolor czerwonej wiśni. W bukiecie zapachowym dominują bardzo złożone i eleganckie aromaty czerwonych i czarnych owoców z dodatkiem balsamicznego octu. Od samego początku pojawiają się tostowe nutki, które nie znikają aż do końca degustacji, pokazując coraz to nowy wachlarz aromatów (kawa, lukrecja). W ustach wyróżnia się swoją teksturą, która pokazuje dojrzałe, bogate w wyrazie taniny. Na podniebieniu jest  obfite, smaczne, o bardzo przyjemnych intensywnych balsamicznych nutach z odrobiną tostowych smaków. W końcówce pojawia się znowu długi owocowy posmak. Można powiedzieć na zakończenie, że jest to Ribera del Duero, które zdecydowanie cieszy, pozwala się pić i które pije się bardzo bobrze.

 

Recent awards and mentions:      

                                                                                                       

 • 93 POINTS Peñin Guide 2016 (SPAIN)
 • 89 POINTS "Wine Spactator" Magazine, December 2015 (USA)
 • 89 POINTS Robert Parker "The Wine Advocate" Magazine,  October 2015 (USA)
 • 93-93-90-90 POINTS Peñin Guide 2015, 2014, 2013, 2011 (SPAIN)
 • 90-90-90-89 POINTS Guia Repsol 2015, 2014, 2013, 2011 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL International Wine & Spirit Competition 2014 (Surrey-UK)
 • SILVER MEDAL International Wine Challenge 2014 (London-UK)
 • SILVER MEDAL  International Mundus Vini 2013 (GERMANY)
 • GOLD MEDAL XI International Bacchus Awards 2013 (SPAIN)
 • 91 POINTS  "Wine Spectator" Magazine, November 2014 (USA)
 • 90 POINTS Stephan´s Tanzer "International Wine Celler" Magazine, Sept. 2013 (USA)
 • 93 POINTS Robert Parker "The Wine Advocate" Magazine,  2013 (USA)
 • 93+ POINTS Palacio del Hierro Guide 2014  2013 (MEXICO)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2013 (BELGIUM)
 • BRONZE MEDAL International Wine & Spirit Competition 2013 (Surrey-UK)
 • SILVER MEDAL International Wine Challange 2013 (London-UK)
 • GOLD MEDAL  Berliner Wein Trophy 2013 (GERMANY)
 • SPECIAL MENTIONS Decanter Word Wine Awards 2012 (London- UK)
 • BRONZE MEDAL Challenge International Du Vin 2008 (FRANCE)
 • 93 POINTS "Vivir el Vino" Magazine 2008 (SPAIN)
 • BRONZE MEDAL International Wine Challange 2007 (London-UK)
 • BRONZE MEDAL Shangai International Wine Challenge 2007 (CHINA)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2018-04-08 | 08:25
  Wino pełne, bardzo owocowe, świetny smak. Jest świetnie dopracowane, przyjemne do picia. Dobre z czerwonym mięsem, serem.
  klient anonimowy
  Dodano: 2017-12-01 | 12:48
  12 Linajes zaskakuje in plus. Jest owoc i dobrze wkomponowana w całość beczka. Ribera del Duero daje jednak świetne wina. Producent od 12 L ma chyba najlepsze wina jakie piłem z tego regionu. Wysoka klasa!

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o