Strona główna Bodegas Benito Blazquéz Codigo Grand Selecction Brik

Codigo Grand Selecction Brik

Region:
Castilla y León
Szczep:
Garnacha
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
1Litr
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
19,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: Bodegas Benito Blazquez e Hijos  

Region: Castilla y León / Hiszpania                                                                                                       


Cebreros  jest jednym z najważniejszych miast prowincji Ávila, regionu Castylia i Leon, leżącego na skraju parku narodowego Sierra de Gredos. Miasteczko już w XVI wieku zapisało się na kartach historii Hiszpanii, za sprawą wydarzenia związanego z  przemarszem korowodu pogrzebowego ze zwłokami królowej Izabeli Kastylijskiej. Właśnie w Cebreros, królewski orszak zatrzymał się na postój w poszukiwaniu zręcznego stolarza, który wzmocniłby umocowanie trumny do przewożącego ją powozu, na  trudnym szlaku wiodącym z Medina del Campo do słynnej Kordoby, miejsca pochówku królowej. W obecnych czasach w regionie tym, szczególne uznanie znalazła uprawa  ponad 100 letnich winorośli szczepu Garnacha, rosnących w dolinie rzeki Alberche, leżącej na średniej wysokości 760 metrów nad poziomem morza i tworzącej wręcz idealne warunki do rozwoju tej odmiany winnej latorośli. Wina z Cebreros stały się słynne za sprawą publikacji Roberta Parkera Wine Advocate, która winnicy Ruben Díaz za słynne Reventon 2008 przyznała 97 punktów na swojej liście najlepszych win, stawiając je na równi z tuzami winiarskiego rynku w postaci Vega Sicilia Unico, Dominio de Pingus Amelia czy Numanthia. Bodegas Benito Blazquez podtrzymuje tradycje znakomitych win regionu Gredos. Wytwórca odegrał znaczącą rolę w rozwoju kultury winiarskiej w tamtejszym rejonie. Instalacje wytwórni zostały zbudowane w 1942 roku przez powracającego z Kuby emigranta D. Benito Herranz Blazquez´a który zapisał się w pamięci wszystkich jako znakomity winiarz. Praca nad ciagłym doskonaleniem jakości i rozwojem wytwórni przyniosła szybko efekty w postaci szerokiego uznania na rynku konsumenckim dla produkowanych w Cebreros win. W chwili obecnej wytwórnia pozostaje dalej własnością rodziny Blazquez, pod sprawnym kierownictwem p. Benito, stanowiącego kolejne już pokolenie winiarzy, łaczącego w sobie talent enologa z rodzinnym doświadczeniem. Dzisiaj jest to wiodący producent regionu. Produkowane wina pod marką handlową Perlado, Codigo i Tio Claudio trafiają w większości na rynki zagraniczne.                                                                                                                                

CODIGO GRAND SELECCTION 

Rejon winiarski Sierra de Gredos posiada specyficzne właściwości dla uprawy szczepu Garnacha, królującego niepodzielnie na tym obszarze. W porównaniu do innych ciepłych regionów świata, takich jak hiszpańska Rioja, francuski Cotes du Roussillon czy włoska Sardynia, uprawiana w okolicach Cebreros Garnacha stwarza całkiem odmienne możliwości w tworzeniu zaskakujacych w smaku win. Specyfiką tego miejsca jest unikalny skład gleby na podłożu granitowo-łupkowym, zapewniający temu rodzajowi winnej latorośli osobliwą świeżość i moc. Drugim znaczącym elementem jest chłodne otoczenie winnic, rosnących w kontynentalno-śródziemnomorskim klimacie, pozwalające na uzyskanie owoców o dużej kwasowości dającej możliwość lepszego równoważenia wina w procesie fermentacji i późniejszego dojrzewania.To stanowi właśnie  swoistość tej odmiany, wymagającej naturalnej potrzeby równoważenia wysokiej zawartości alkoholu dobrą kwasowością, którą posiadać  mogą głównie  owoce winogron rosnące powyżej poziomu 600 metrów. Codigo Grand Selecction jest zrobione ze starych szczepów Garnacha, Jest to wyjątkowo udany w swojej kategorii, rustykalny produkt w opakowaniu z kartonika Tetra, należący do win stołowych. Posiada czysty, malinowy, głęboki kolor z lekkim odcieniem fioletu. W zapachu mocno wyczuwalne aromaty czerwonych, świeżych owoców. W ustach jawi się jako eleganckie, pełne wino o dobrej strukturze i właściwej kwasowości. 

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2016-04-13 | 22:10
Świat win niesie jednak wielkie niespodzianki. Większość win do 50 złotych, które stoi na półkach sklepowych, tak w smaku jak i w zapachu nie dorównuje temu kartonikowi. Niestety żona wylała mi połowe zawartości do bigosu i skończyła się fiesta. Na marginesie, Hiszpania to niesamowity kraj, skoro takie wina w kartonikach tam potrafią robić.
klient anonimowy
Dodano: 2015-11-26 | 08:56
Generalnie to wina kartonikowe odstraszają od degustacji, a tu proszę, całkiem miła niespodzianka. Nie będąc miłośnikiem Grenache muszę szczerze przyznać, że wyszło całkiem przyjemne winko. Przelane w butelkę o ładnej etykiecie i postawione na półce w polskich sklepach może śmiało konkurować z winami w cenie do 60 złotych.
klient anonimowy
Dodano: 2015-10-26 | 13:35
Zaskakujący zapach, kolor i smak jak na kartonikowe wino.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o