Vega Vieja Crianza

Region:
Ribera del Duero
Szczep:
Tinta del País
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13% Vol.
Wzór
46,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: GRUPO BODEGAS VINICOLA REAL  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania  

                                                                                                    

Bodega Vinicola Real to niewielka winnica założona w 1989 roku, znajdująca się w Albelda de Iregua w La Rioja, malowniczym miasteczku o niezwykłej historii, którego korzenie sięgają wczesnego średniowiecza.W późniejszych latach stworzono grupę winiarską poszerzoną o kolejną winiarnię z La Rioja- Bodegas Breton oraz Vega Vieja znajdującą się w apelacji Ribera del Duero. Produkuje się tam najwyższej jakości hiszpańskie wina. Wytwórnię założył znany enolog Miguel Ángel Rodriguez. Bodega Vinicola Real w zamyśle autora tego projektu została powołana do tworzenia wyjątkowych win. Chodziło o to by stworzyć w La Rioja i Ribera del Duero wielkie wina o zróżnicowanym sposobie produkcji, długo starzejące się, zachowujące jednak każde z nich swój odmienny charakter. Jest to tzw. Nowy Styl win. Wytwórnie korzystają z 18ha własnych winnic wśród których znajdziemy unikalne wręcz i bardzo stare krzewy winnej latorośli. W uprawach dominuje przede wszystkim czerwona odmiana Tempranillo, jak również obecne są inne typowe szczepy, takie jak Mazuelo i Graciano, oraz białe winogrona odmiany Viura, Malvasia, Garnacha Blanca i Moscatel. Zróżnicowanie winnic wynikające z różnych cech klimatu i gleby pozwala na tworzenie wyjątkowo eksluzywnych win. Bodega Vinicola Real jest stałym dostawcą swoich słynących z jakości tintos i blancos do Pałacu Zarzuela, gdzie mieści się dwór królewski Monarchy, jak również do Palacio de Moncloa- siedziby rządu Hiszpanii.

                                                                                                                           

VEGA VIEJA CRIANZA

 

Vega Vieja to osobisty projekt znanego i cenionego w La Rioja enologa jakim jest Miguel Angel Rodriguez, który w poszukiwaniach ekspresji różnorodnych terroir, dla swoich nowych win postanowił wybrać się również do Ribera del Duero. Wina pod marką Vega Vieja odzwierciedlają najlepszą kategorię szczepów Tempranillo tego znanego regionu pod uważną batutą wytrawnego eksperta enologii. Zebrane winogrona poddano długiej maceracji na zimno. Fermentacja alkoholowa odbywająca się ciągu 25 dni prowadzona jest przy użyciu własnych, autochtonicznych drożdży, następnie wino przechodzi do beczek z francuskiego i amerykańskiego dębu do dalszego dojrzewania, gdzie nabiera dodatkowego aromatu i równowagi. Proces starzenia w beczkach trwa 14 miesięcy, po czym wino przelewane jest na kolejny rok odpoczynku do butelek. Uzyskuje intensywny kolor czerwonej wiśni z mocnymi, fioletowymi odcieniami. W nosie pokazuje charakterystyczne, złożone aromaty odmiany Tinta del Pais (Tempranillo), które łączą owocowe wrażenia z pewnymi doznaniami zapachu lasu zmieszanymi z tostami, wanilią, cynamonem oraz innymi przyprawami, wszystko w doskonałej harmonii z dębiną. W ustach wyczuwa się ciekawe wrażenia ze względu na słodkawe wejście. Na pierwszy plan wybija się owocowość z obecnością tostowych smaków i przypraw typowych dla pobytu w beczce. Drewno beczki jest bardzo sprytnie zakamuflowane pozostawiając główną rolę bardzo smacznym owocom. Vega Vieja Crianza może być wielkim towarzyszem do wielu potraw jak również warto je degustować w towarzyskich spotkaniach. Obiecuje dużo wrażeń.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2018-05-16 | 17:03
Wino, które pije się bardzo dobrze i łatwo.
klient anonimowy
Dodano: 2017-12-06 | 12:01
Bardzo dobra Crianza. Duża soczystość owocu, ładnie wkomponowana beczka, dobra struktura wina. Superlatywy w kieliszku można wypić z radością.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o