Strona główna Bodegas Vinicola Real Cueva del Monge Tinto

Cueva del Monge Tinto

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13,5% Vol.
Wzór
87,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA VINICOLA REAL  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       

Bodega Vinicola Real to niewielka winnica założona w 1989 roku, znajdująca się w Albelda de Iregua w La Rioja, malowniczym miasteczku o niezwykłej historii, którego korzenie sięgają wczesnego średniowiecza. Produkuje się tam najwyższej jakości hiszpańskie wina. Wytwórnię założył znany enolog Miguel Ángel Rodriguez. Wszytkie instalacje zostały zbudowane nieopodal kaplicy Santa Catalina, jedynej architektonicznej części pozostałej w dzisiejszych czasach, stanowiącej kiedyś zespół klasztoru San Martin de Albelda. Bodega Vinicola Real w zamyśle autora tego projektu została powołana do tworzenia wyjątkowych win. Chodziło o to by stworzyć w La Rioja wielkie wina o zróżnicowanym sposobie produkcji, długo starzejące się, zachowujące jednak każde z nich swój odmienny charakter. Jest to tzw. Nowy Styl Rioja. Wytwórnia korzysta z 18ha własnych winnic wśród których znajdziemy unikalne wręcz i bardzo stare krzewy winnej latorośli. W uprawach dominuje przede wszystkim czerwona odmiana Tempranillo, jak również obecne są inne typowe szczepy Rioja, takie jak Mazuelo i Graciano, oraz białe winogrona odmiany Viura, Malvasia, Garnacha Blanca i Moscatel. Wszystkie części winnicy położone są  w uprzywilejownej strefie Rioja Alta. Właśnie to zróżnicowanie winnic wynikające z różnych cech klimatu i gleby pozwala na tworzenie wyjątkowo eksluzywnych win. Bodega Vinicola Real jest stałym dostawcą swoich słynących z jakości tintos i blancos do Pałacu Zarzuela, gdzie mieści się dwór królewski Monarchy, jak również do Palacio de Moncloa- siedziby rządu Hiszpanii.

                                                                                                                           

CUEVA DEL MONGE TINTO

 

Właścicielem wytwórni Vinicola Real jest znany i ceniony enolog Miguel Angel Rodriguez. Tworzy niewielkie produkcje oryginalnych win o wysokiej jakości, pochodzących z odrębnych winnic, gdzie zarówno stare jak i młode szczepy winnej latorośli dają niezwykle złożone, aromatyczne, o pełnej strukturze wina. Nazwa Cueva del Monge odnosi się do średniowiecznych korzeni miasta w którym znajduje się wytwórnia. Cueva del Monge Tinto to wino będące młodszym bratem słynnego w świecie 200 Monges.To kategoria autorskich win o znakomitej relacji ceny do jakości. Takie trunki mają swoją wartość na rynku, jednak należy je traktować jako enologiczne pereły, po które warto sięgnąć. Cueva del Monge jest jednoszczepowym Tempranillo, którego owoce pochodzą z osobnej działki leżącej w Albelda de Iregua (La Rioja). Fermentacja alkoholowa trwająca 12 dni odbywała się w kontrolowanej temperaturze 28ºC. Dojrzewanie wina następuje w dużej, specjalnie dostosowanej jaskini wykutej w skale, zapewniając w ten sposób stałą temperaturę i właściwą wilgotność przez cały rok. Starzenie trwa 14 miesięcy i odbywa się w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu (50% nowych i 50% jedno i dwurocznych). W efekcie wino nabiera intensywnego, czerwonego koloru o fioletowych refleksach. W nosie jest złożone, pokazuje wiele delikatnych i eleganckich aromatów z dominacją czerwonych owoców. Pojawiają się słodkawe nuty wanilii, przypraw, jak również zapach palonej kawy, tostów i czekolady. Obecne balsamiczne akcenty. W ustach pokazuje podobne odczucia jak w zapachu. Jest to wino które posiada dobrą równowagę pomiędzy owocami i drewnem, ponieważ bardzo ładnie dopasowane są owocowe odczucia z nutami dębiny. Na podniebieniu jest mięsiste, okrągłe, zachowując świeżą kwasowość i przyjemne, smaczne taniny. Cueva del Monge jest bardzo dobrym opracowaniem enologa sprawiającym niezapomniane wrażenia. Osobowość tego wina uosabnia styl pracy i ducha wytwórni Vinicola Real. Prezentacja, dokładność oraz cykliczność wysokiej jakości przyniosły uznanie wielu krytyków w postaci licznych nagród.  

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2017-12-20 | 18:34
Tak dobrego wina już dawno nie próbowałem. Poziom jakości pokrywa się w pełni z ceną.
klient anonimowy
Dodano: 2017-11-06 | 14:11
Mnie skolei zabrakło gwiazdek żeby wychwalić to wino. Znakomite Rioja
klient anonimowy
Dodano: 2017-09-04 | 11:28
Potwierdzam, że całość wina jest znakomicie dopracowana. Ten pojawiający się, niesłychany smaczek masełka urzeka. Okrutnie wikwintne wino z Rioja.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o