200 Monges Reserva

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo, Mazuelo, Graciano
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13,5% Vol.
Wzór
178,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA VINICOLA REAL  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       

Bodega Vinicola Real to niewielka winnica założona w 1989 roku, znajdująca się w Albelda de Iregua w La Rioja, malowniczym miasteczku o niezwykłej historii, którego korzenie sięgają wczesnego średniowiecza. Produkuje się tam najwyższej jakości hiszpańskie wina. Wytwórnię założył znany enolog Miguel Ángel Rodriguez. Wszytkie instalacje zostały zbudowane nieopodal kaplicy Santa Catalina, jedynej architektonicznej części pozostałej w dzisiejszych czasach, stanowiącej kiedyś zespół klasztoru San Martin de Albelda. Bodega Vinicola Real w zamyśle autora tego projektu została powołana do tworzenia wyjątkowych win. Chodziło o to by stworzyć w La Rioja wielkie wina o zróżnicowanym sposobie produkcji, długo starzejące się, zachowujące jednak każde z nich swój odmienny charakter. Jest to tzw. Nowy Styl Rioja. Wytwórnia korzysta z 18ha własnych winnic wśród których znajdziemy unikalne wręcz i bardzo stare krzewy winnej latorośli. W uprawach dominuje przede wszystkim czerwona odmiana Tempranillo, jak również obecne są inne typowe szczepy Rioja, takie jak Mazuelo i Graciano, oraz białe winogrona odmiany Viura, Malvasia, Garnacha Blanca i Moscatel. Wszystkie części winnicy położone są  w uprzywilejownej strefie Rioja Alta. Właśnie to zróżnicowanie winnic wynikające z różnych cech klimatu i gleby pozwala na tworzenie wyjątkowo eksluzywnych win. Bodega Vinicola Real jest stałym dostawcą swoich słynących z jakości tintos i blancos do Pałacu Zarzuela, gdzie mieści się dwór królewski Monarchy, jak również do Palacio de Moncloa- siedziby rządu Hiszpanii.

                                                                                                                           

200 MONGES RESERVA

 

Oto najbardziej emblematyczne wino będące prawdziwym symbolem wytwórni Vinicola Real. Jest to bardzo starannie dopracowane Rioja, z kategorii najlepszych win regionu, które przyniosło międzynarodową sławę enologowi tej winnicy. Nazwa 200 Monges oznacza liczbę  benedyktyńskich mnichów (monges), i jest zarazem hołdem, który właściciel wytwórni Miguel Angel Rodriguez złożył historii tego małego miasteczka i jego klasztorowi San Martin de Albelda, w którym powstał słynny Kodeks Wergiliański (Códice Vigiliano), autentyczny, pergaminowy klejnot średniowiecznego piśmiennictwa. Wino które prezentujemy pochodzi ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych winogron starych, ponad 45 letnich szczepów Tempranillo (85%), Graciano (10%) i Garnacha (5%). Fermentacja odbywa się w drewnianych kadziach dębu Allier przez okres 11 dni w temp. 24-28ºC. Starzenie wina zachodzi na przemian w beczkach z francuskiego oraz amerykańskiego dębu i trwa 24 miesiące, po czym trafia ono do dalszego odpoczynku do butelek na kolejne 15 miesięcy. Osiąga głęboki kolor czerwonej wiśni o lekkim pomarańczowym odcieniu. Jest również bardzo eleganckie w całej swojej ewolucji aromatycznej. W nosie pokazuje wyraziste zapachy dojrzałych owoców (wiśnie, maliny), z delikatnymi balsamicznymi nutami. Pojawia się bardzo dobra integracja dębiny, aromat kawy, czekolady, tabaki oraz nut trufli. W smaku jest mocne, wyraziste, bogate w niuanse. Można śmiało wyczuć miękkie i aksamitne garbniki w obecności owocowych nut, dobrze integrujące się z całością. Jest to wino dobrze wyważone, złożone, długie i trwałe. To wspaniałe Rioja w połowie drogi pomiędzy klasycznym i nowoczesnym stylem win tego słynnego winiarskiego regionu. Jego subtelne i wyrafinowane smaki oraz zapachy potrafią zadowolić. To prawdziwa legenda. Aby móc w pełni docenić potencjał 200 Monges wskazane jest otworzyć butelkę min. 40 minut przed degustacją.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2018-03-02 | 16:48
Drogie, ale dobre wino. Pozycja dla prawdziwych koneserów szukających mocnych wrażeń w Rioja. Pozdrowienia z Ełku
klient anonimowy
Dodano: 2017-12-08 | 11:46
Jedno z najlepszych Rioja, po które dane mi było sięgnąć w ostatnim czasie. Wysoka półka win z tego regionu. Prestiż wytwórcy potwierdza się przy każdym kolejnym łyku wina.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o