Strona główna Bodegas Tierra Aranda Tierra Aranda Reserva

Tierra Aranda Reserva

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS TIERRA ARANDA  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania                                                                                                 

Winne szczepy latorośli sięgające czasów pięciu pokoleń. Wyjątkowej jakości gleba. Doskonały klimat występujący w małej naturalnej enklawie położonej w samym sercu apelacji Ribera del Duero. Idealna równowaga winiarskiego dziedzictwa oraz innowacji, wynikająca z zaangażowania 200 rodzin żyjących z tej ziemi, ratyfikujących własną sygnaturą wina które nie da się zapomnieć. Mowa oczywiście o producencie Bodegas Tierra Aranda z miejscowości Aranda del Duero leżącej w połowie trasy Madryt- Burgos. W końcówce lat 50 tych ubiegłego wieku rolnicy tej części regionu zajmujący się winiarstwem podejmują decyzję połączenia swoich sił. Powołują Spółdzielnię Matki Bożej Winnic oraz postanawiają zbudować wspólne instalacje winiarni. Dokładnie w 1964 roku powstaje pierwsze wino, któremu prawie 20 lat później zmienia się nazwę na Tierra Aranda. W latach 80tych zaczyna tworzyć się apelacja Ribera del Duero, której wytwórca z Aranda de Duero jest jednym z pierwszych uczestników. Początek XXI wieku przynosi całe pasmo uznania oraz międzynarodowych wyróżnień dla win pod marką Bodegas Tierra Aranda. Pojawia się nowa gama produktów: Pago de Breda i Avantum, dopełniając trzy dotychczasowe będące w dystrybucji i znane już wielu smakoszom na całym świecie: Tierra Aranda, Viña Hijosa i Vega Valerio.  Orientacja winiarni zaczyna mocniej łączyć tradycję z innowacją, starając się dostosować do nowych trendów smakowych pojawiających się wśród konsumentów w kategorii win jakościowych.

                                                                                                                

TIERRA ARANDA RESERVA


Oto mamy wysokiej jakości wino kategorii Reservas. To typowy representant dobrych Riberas del Duero doceniony przez winiarskich krytyków w postaci licznych znaczących nagród. Jednak przede wszystkim to smaczne i ciekawe wino w przystępnej i rozsądnej jak na tą kategorię starzejących się trunków cenie. Stuprocentowe Tempranillo nazywane w apelacji Tinta del Pais, robione ze starych 45-60 letnich winorośli trafia do kieliszka po upływie 18 miesięcy dojrzewania w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu oraz kolejnych, minimum 12 miesiącach pobytu w butelce. W efekcie możemy poddać degustacji wino o głęboko czerwonym kolorze, który nie stracił jeszcze całości granatowych refleksów. W nosie pojawiają się pikantne nuty, tosty oraz delikatne wspomnienia drewna w obecności owoców o dużej koncentracji. Wszystkie elementy pozostają ze sobą w dużej harmonii. Godne uwagi są niezwykle czyste aromaty i równowaga na podniebieniu, która sprawia że Tierra Aranda będąc dojrzałą Rezerwą jawi się jako jeszcze energiczne wino ze szlachetnymi taninami, mięsiste i trwałe, o mocno zaznaczonych słodkich owocach. Wielka struktura oraz długo pozostający w ustach smak robi wrażenie. Jest to przykład książkowego Ribera del Duero, lepszej kategorii.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2018-10-21 | 14:28
Konretne wino. Dopiero poznaję Ribera del Duero, ale w porównaniu do Rioja wyczuwam większą charakterność win tej apelacji. Tak, to chyba właściwe określenie, wina z RD, to wina z większym charakterem.
klient anonimowy
Dodano: 2017-12-13 | 19:37
To mój drugi zakup w Viniteranio. Wyjątkowo amerykańskie wino. Ribera del Duero w pełnej krasie. Wino ma dużo wszystkiego, da się lubić.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o