Strona główna Bodegas Tierra Aranda Tierra Aranda Crianza

Tierra Aranda Crianza

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS TIERRA ARANDA  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania                                                                                                 

Winne szczepy latorośli sięgające czasów pięciu pokoleń. Wyjątkowej jakości gleba. Doskonały klimat występujący w małej naturalnej enklawie położonej w samym sercu apelacji Ribera del Duero. Idealna równowaga winiarskiego dziedzictwa oraz innowacji, wynikająca z zaangażowania 200 rodzin żyjących z tej ziemi, ratyfikujących własną sygnaturą wina które nie da się zapomnieć. Mowa oczywiście o producencie Bodegas Tierra Aranda z miejscowości Aranda del Duero leżącej w połowie trasy Madryt- Burgos. W końcówce lat 50 tych ubiegłego wieku rolnicy tej części regionu zajmujący się winiarstwem podejmują decyzję połączenia swoich sił. Powołują Spółdzielnię Matki Bożej Winnic oraz postanawiają zbudować wspólne instalacje winiarni. Dokładnie w 1964 roku powstaje pierwsze wino, któremu prawie 20 lat później zmienia się nazwę na Tierra Aranda. W latach 80tych zaczyna tworzyć się apelacja Ribera del Duero, której wytwórca z Aranda de Duero jest jednym z pierwszych uczestników. Początek XXI wieku przynosi całe pasmo uznania oraz międzynarodowych wyróżnień dla win pod marką Bodegas Tierra Aranda. Pojawia się nowa gama produktów: Pago de Breda i Avantum, dopełniając trzy dotychczasowe będące w dystrybucji i znane już wielu smakoszom na całym świecie: Tierra Aranda, Viña Hijosa i Vega Valerio.  Orientacja winiarni zaczyna mocniej łączyć tradycję z innowacją, starając się dostosować do nowych trendów smakowych pojawiających się wśród konsumentów w kategorii win jakościowych.

                                                                                                                

TIERRA ARANDA CRIANZA

 


Tierra Aranda Crianza jest winem które pokazuje charakter wytwórni, jest dobrym przykładem trunków które rozsławiły w świecie apelację Ribera del Duero. Szukamy takich win by pokazać je naszym klientom, dobrych tintos w ekonomicznych cenach. Wykonane zostało w 100% z 40-65 letnich szczepów Tinta del Pais (Tempranillo). Po dokonaniu szczegółowej selekcji owoców najlepsze winogrona poddawane są przez okres 25-30 dni maceracji na zimno. Następnie moszcz podlega fermentacji alkoholowej odbywającej się w betonowych zbiornikach, po czym rozpoczyna się właściwa fermentacja malolaktyczna tworząca podstawowy bukiet smakowo-zapachowy, kończąca się klarowaniem i stabilizacją wina. Dojrzewanie zachodzi w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego przez okres 12 miesięcy, gdzie wino osiąga swoją pełnię. W efekcie nabiera intensywnego, ciemnowiśniowego koloru o niebieskim odcieniu. Wyróżnia się intensywnością aromatycznych odczuć. Pojawiają się zapachy dojrzałych owoców, kakao, lukrecji i drzewa. W ustach jest mocne oraz mięsiste. Wyczuwalny jest spory wolumen na podniebienu. Pokazuje dobrze zintegrowaną kwasowość i zaokrągloną, elegancką strukturę taniczną. Na podniebieniu zauważalne są nuty dymne, owoców porzeczki oraz lukrecji, które nadają smakowej intensywności. Tierra Aranda Crianza to bardzo ciekawe wino Ribera del Duero.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2017-12-20 | 10:51
Naprawdę udane, bardzo charakterne wino.
klient anonimowy
Dodano: 2017-11-08 | 19:41
Świetna Ribera del Duero, soczysty owoc. TA Crianza to czysta ekspresja win które tak lubię z tego regionu. Brawa dla producenta i kolejne uznanie dla importera.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o