Strona główna Bodegas Riojanas Monte Real Reserva de Familia

Monte Real Reserva de Familia

Producent:
Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
65,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS RIOJANAS  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Pierwsza winiarnia tego producenta założona w 1890 roku i posiadająca już 125 letnią historię wzbogaca swoje winne tradycje w Cenicero leżącym w północnej części regionu La Rioja. Zakątki tego małego, liczącego 2tys. mieszkańców miasteczka są przesiąknięte historią i opowiadają nam o poświęceniu i pasji  jaką kolejne pokolenia wkładały w rozwój i doskonalenie win z tego znanego na całym świecie regionu. Ta tradycja i zamiłowanie do tworzenia zostały przekazane, jako cenne dziedzictwo obecnemu zespołowi kierujacemu Bodegas Riojanas, dzisiaj jednego z największych producentów w Hiszpanii, którego wina są znane i doceniane na całym świecie. Na przestrzeni tych ponad 100 lat historii Bodegi systemy wytwarzania wina niezmiennie ewoluowały łącząc innowację z szacunkiem do tradycji. Bodegas Riojanas to producent win klasycznych, nie mniej jednak wprowadzenie w ostatnich latach najbardziej zaawansowanych technik w produkcji pozwala również na dostosowanie się do aktualnych trendów rynkowych. W chwili obecnej w posiadaniu wytwórcy są winnice w najbardziej cenionych winnych regionach: Rioja, Ribera del Duero, Toro, Rueda i Rias Baixas.                                                                                                                                               


MONTE REAL RESERVA DE FAMILIA

Monte Real było jednym z pierwszych win w Rioja z kategorii tzw. vinos de finca, czyli win produkowanych wyłącznie z winogron pochodzących z winnic lub ściśle określonej ich części, stanowiących własność producenta. W założeniu przy pomocy specjalnie narzuconych przez zarząd apelacji regionu, jakościowych wymagań miano zapewnić tej kategorii niepowtarzalną osobowość i rangę. By móc uzyskać tytuł vino de finca, producent musiał się wykazać przynajmniej 10 letnim, udokumentowanym  prestiżem odnoszącym się do  jakości danego produktu na rynku. Kolejną normą w zapewnieniu tej kategorii winom niepowtarzalnej osobowości było  powiązanie ich nazwy z nazwą konkretnej części winnicy, skąd pochodziły. Tak więc mamy przed sobą nie byle jakie dzieło. Oto Monte Real Reserva de Familia, czyli wysokiej kategorii, czerwone wino, pochodzące z najlepszych rodzinnych (Familia-rodzina) winnic, leżących w samym sercu La Riojajednym z dziesięciu najbardziej cenionych na świecie winnych regionów. W zapachu ma większą intensywność, chociaż wciąż przypomina klasyczne Rioja czyli kategorię do której jest zakatalogowane. Spośród innych win tego producenta zawsze było tym, które wyróżniało się większą strukturą i zawartością taniczną, będących skutkiem doboru wyselekcjinowanych winogron szczepu Tempranillo, z których pochodzi. Leżakowało 3 lata w beczkach z dębu amerykańskiego i dwa w butelce. Posiada intensywny wiśniowy kolor o lekkim ceglastym odcieniu. Charakterystyczną cechą Monte Real Reserva de Familia jest bogaty wachlarz zapachowy w którym dominują lekko przytłumione (ze względu na specyfikę win klasycznych) nutki czerwonych owoców, wanilii, palonych tostów i różnorodnych przypraw. W ustach wyczuwa się zmysłową strukturę i znakomitą równowagę. Wszystko dokonuje się przy pełnej harmonii smaków i zapachów. Jest to dojrzałe, bardzo dobrze rozwinięte wino o wielkim i trwałym posmaku.


Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2017-11-17 | 10:49
Super Rioja, wino na piątkę.
klient anonimowy
Dodano: 2016-04-10 | 11:01
Wina tej klasy i w tej cenie naprawdę potrafią ucieszyć. Właśnie tego rodzaju tintos otwierają nam szeroko drzwi do wielkiego świata hiszpańskich win.
klient anonimowy
Dodano: 2015-11-02 | 17:14
Wino z klasą, która robi wrażenie od pierwszego momentu otwarcia butelki.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o