Strona główna Bodegas Riojanas Monte Real Gran Reserva

Monte Real Gran Reserva

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS RIOJANAS  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Pierwsza winiarnia tego producenta założona w 1890 roku i posiadająca już 125 letnią historię wzbogaca winne tradycje w Cenicero leżącym w północnej części regionu La Rioja. Zakątki tego małego, liczącego 2tys. mieszkańców miasteczka są przesiąknięte historią i opowiadają nam o poświęceniu i pasji  jaką kolejne pokolenia wkładały w rozwój i doskonalenie win z tego znanego na całym świecie regionu. Ta tradycja i zamiłowanie do tworzenia zostały przekazane jako cenne dziedzictwo obecnemu zespołowi kierujacemu Bodegas Riojanas, dzisiaj jednego z największych producentów w Hiszpanii, którego wina są znane i doceniane na całym świecie. Na przestrzeni tych ponad 100 lat historii Bodegi systemy wytwarzania wina niezmiennie ewoluowały łącząc innowację z szacunkiem do  tradycji. Bodegas Riojanas to producent win klasycznych, nie mniej jednak wprowadzenie w ostatnich latach najbardziej zaawansowanych technik w produkcji pozwala również na dostosowanie się do aktualnych trendów rynkowych. W chwili obecnej w posiadaniu wytwórcy są winnice w najbardziej cenionych winnych regionach: Rioja, Ribera del Duero, Toro, Rueda i Rias Baixas.                                                                                                                                               


MONTE REAL GRAN RESERVA

Monte Real Gran Reserva było jednym z najlepszych win z Rioja już w 1964 roku, oddając swoje piękno w całej możliwej postaci. To właśnie mityczny rocznik 64 pokazał, że wino z wytwórni w Cenicero może posiadać wszystko, co pozwoli uczynić z niego jedne z najlepszych hiszpańskich Rioja wszech czasów. Czterdzieści siedem lat później, w siódmej edycji międzynarodowego konkursu na najlepsze Tempranillo na świecie (Tempranillos al Mundo 2011, New York-USA), kolejny już 2004 rocznik tego wina nagrodzony został najwyższym trofeum i uznaniem krytyków. Ponownie wyjątkowa jakość zbiorów i doświadczenie całego zespołu ludzi pozwoliło rozwinąć pełen potencjał tego szczepu w winie niepowtarzalnym, jakim jest Gran Reserva, zajmującym honorowe już miejsce wśród wielkich światowych win. Monte Real Gran Reserva jest najbardziej finezyjnym i zrównoważonym winem Bodegas Riojanas z kategorii High Level Range. Jest typowym reprezentantem klasycznych win z Rioja Alta. Dojrzewało 30 miesięcy w beczce z dębu amerykańskiego i 36 miesięcy w butelce. Jest to czerwone, wytrawne, zrobione z najlepszych zbiorów szczepu Tempranillo wino. W zapachu, już od pierwszego momentu pojawiają się mocne aromaty pełne harmonii pomiędzy dojrzewaniem w obecności dębowego drewna oraz całej gamy winnych wspomnień. Niezwykle zmysłowy wachlarz aromatyczno-smakowy pozostawia ogólne wrażenie degustacyjnego przepychu. Pełne w ustach, smaczne i dobrze zrobione, niezwykle eleganckie wino. Na podniebieniu wyróżnia się wielkę strukturą i koncentracją różnorodnych smaków.  Znajduje się we właściwym momencie do spożycia. Monte Real Gran Reserva prezentuje swoją jakość wyjątkowo eksluzywnego wina z Rioja, którą niewielu producentów na świecie może w tej kategorii cenowej zaoferować. Na koniec mamy pytanie do czytelników tej witryny, tym razem z dziedziny pasjonującego wiele osób sportu jakim jest futbol i jego ewentualnych polsko- hiszpańskich koneksji. W jakim zespole będzie grał dobrze Robert Lewandowski? Odpowiedź jest prosta: w każdym, bowiem jest to zawodnik, który ma klasę i pasuje do każdej piłkarskiej drużyny. Podobnie dzieje się z Monte Real Gran Reserva gdy postawimy zbliżone pytanie: do czego pasuje to wino? Odpowiedź również jest łatwa: pasuje do wszystkiego... do ryb, mięs, drobiu, owoców morza z ryżem. Nadaje się do wszystkiego znakomicie, bowiem jest to wielkie wino!            

 Recent awards and mentions: 

 • BRONZE MEDAL International Wine Challenge 2015 (London-UK)
 • BRONZE MEDAL International Wine Challenge 2014 (London-UK)
 • RIOJA MASTER The Drinks Business Magasine 2014 (UK)
 • 90+POINTS Gold Taste Wine Up Club 2014 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL Sunset International Wine Competition 2013 (USA)
 • 92 POINTS Magasine "Wine Enthusiast" 2015 (USA)
 • 90 POINTS Robert Parker Magasine "The Wine Advocate" 2013 (USA)
 • 90 POINTS Magasine "Wine Enthusiast" 2013 (USA)
 • GOLD MEDAL Best Spanish Wines for USA 2013 (USA)
 • GOLD MEDAL Tempranillos al Mundo 2011 (USA)
 • GOLD MEDAL Best Spanish Wines for Asia 2011 (HONG KONG)
 • GOLD MEDAL Sommelier Wine Awards 2012 (UK)
 • RIOJA MASTER The Drinks Business Magasine 2014,Vintage 1978 (UK)
 • 94 POINTS Magasine "Wine Enthusiast",Vintage 1998 (USA)
 • GOLD MEDAL Sunset International Wine Competition 2013,Vintage 1998 (USA)
 • RIOJA MASTER The Drinks Business Magasine 2014,Vintage 1978 (UK)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-01-05 | 20:37
  Wino przepięknie wykonane. W opini wielu krytyków i znawców wielkie burgundzkie Rousseau wydają się prawie wulgarne w porównaniu do Monte Real GR.
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-24 | 11:19
  Tego wina nie da się nie lubić. Jeśli ktoś słucha muzyki klasycznej Chopina, Bacha czy Mozarta to polubi także Monte Real GR. Prawdziwy nektar w butelce!
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-20 | 08:48
  Tu przecież nie o etykietę chodzi... amigo! Tylko o to co w tej butelce się znajduje. Prezentacja produktu w dzisiejszym świecie to rzecz ważna (niestety) ale dla tych co chociaż trochę już potrafią się poruszać w świecie win najważniejsza jest treść, a ta znajduje sie w samym środku szklanego opakowania. Ta Gran Reserva z Rioja to prawdziwy NEKTAR !!!

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o