Strona główna Bodegas Riojanas Monte Real De Familia Crianza

Monte Real De Familia Crianza

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS RIOJANAS  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Pierwsza Winnica tego producenta założona w 1890 roku i posiadająca już 125 letnią historię wzbogaca swoje winne tradycje w Cenicero leżącym w północnej części regionu La Rioja. Zakątki tego małego, liczącego 2tys. mieszkańców miasteczka są przesiąknięte historią i opowiadają nam o poświęceniu i pasji  jaką kolejne pokolenia wkładały w rozwój i doskonalenie win z tego znanego na całym świecie regionu. Ta tradycja i zamiłowanie do tworzenia zostały przekazane, jako cenne dziedzictwo obecnemu zespołowi kierujacemu BODEGAS RIOJANAS, dzisiaj jednego z największych producentów w Hiszpanii, którego wina są znane i doceniane na całym świecie. Na przestrzeni tych ponad 100 lat historii Bodegi systemy wytwarzania wina niezmiennie ewoluowały łącząc innowację z szacunkiem do tradycji. BODEGAS RIOJANAS to producent win klasycznych, nie mniej jednak wprowadzenie w ostatnich latach najbardziej zaawansowanych technik w produkcji pozwala również na dostosowanie się do aktualnych trendów rynkowych. W chwili obecnej w posiadaniu wytwórcy są winnice w najbardziej cenionych winnych regionach: Rioja, Ribera del Duero, Toro, Rueda i Rias Baixas.                                                                                                                                               


MONTE REAL DE FAMILIA CRIANZA

Jest to jedno z pierwszych win z regionu Rioja. Wszystkie winogrona szczepu Tempranillo, z którego zostało zrobione, pochodzą z historycznej winnicy tego producenta leżącej w okolicach miasteczka Cenicero.  Początkowo rozlewane było do butelek burgundzkich, zamiast tradycyjnych Bordeaux, w nawiązaniu do stylu i źródeł pochodzenia tego wina, nadanego mu przez francuskiego enologa Gabriela Larrendat, który pracował w winnicy Bodegas Riojanas do 1933 roku i który wprowadził w tej starej hiszpańskiej winiarni specyficzny styl "dobrej pracy" (le style du bon travail ) win francuskich. MONTE REAL DE FAMILIA CRIANZA zostało zaprezentowane w nowej szacie w 2011 roku, zyskując od razu szeroką akceptację rynku. Jest to wino którego proces starzenia znajduje się w połowie pomiędzy Crianza i Reserva, co nadaje mu specyficzny charakter. W zamiarze enologa wytwórni, zostało zaplanowane by spełnić oczekiwania wymagającej branży hotelarsko-restauracyjnej idącej w kierunku większej wyrazistości trunków. Wyróżnia się nowoczesnym stylem kierującym się ku aktualnym tendencjom i upodobaniom konsumentów w gamie produktów wyższej kategorii. Posiada znacznie większe wydobycie koloru i zapachu. Po prawie 18 miesięcznym okresie dojrzewania w beczkach z amerykańskiego dębu uzyskało intensywną wiśniową barwę. W degustacji pokazuje swoją zaskakującą moc, chociaż pozostaje nadal przyjemne w piciu. Bogate w owocowe wrażenia śliwek, leśnych owoców oraz czekolady z dodatkiem przypraw i tostowych niuansów. Obecne delikatne, słodkawe nuty wanilii, właściwe dla szlachetnego drewna. MONTE REAL DE FAMILIA CRIANZA to wino o wielkiej harmonii zapachów i smaków, które już po pierwszym łyku zachęca do dalszej degustacji.

Recent awards and mentions:

 • BRONZE MEDAL Intarnational Wine Challenge 2015 (London- UK)
 • COMMEND Intarnational Wine Challenge 2014 (London- UK)
 • 1ºPRIZE VIII Concurso "Ciudad de Najera"2013 (SPAIN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-08-16 | 21:16
  Owoce z całym bogactwem innych smaków walą wręcz po zębach i języku. Doskonałe Rioja w kategorii Crianzy. Zachwyca!
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-06-04 | 07:25
  Jestem po wczorajszej degustacji tego wina z Rioja i podzielam znakomite recenzje tego wina. Naprawdę cieszy podniebienie.
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-06-03 | 20:44
  Nad wyraz wyraziste w samku winko, takie jak lubię. Bogactwo owoców w ustach jest uderzająca. Ja też dołączam się do pełnej piątki dla tego wina.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o