Lopez Cristobal Roble

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS LÓPEZ CRISTÓBAL  

Region: Ribera del Duero / Hiszpania                                                                                                       


Początki tego producenta siegają 1994 roku, gdy patriarcha rodu, Santiago López postanawia zrealizować marzenia o stworzeniu własnej winnicy. Nie mniej jednak kontakt ze światem winiarstwa nastapił dużo wcześniej, już w latach 80-tych, co zbiegło się zresztą z powołaniem apelacji Ribera del Duero. Po pierwszych latach poświęconych zajmowaniu sie produkcją i sprzedażą winogron dla potrzeb innych winiarzy przyszedł wreszcie długo wyczekiwany moment, aby wyprodukować własne wino, powołując Bodegas López Cristóbal. Winnica znajduje się na terenie dawnego gospodarstwa założonego przez dziadka rodziny jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku. Obejmuje ona obszar 50ha podzielonych na 9 działek o bogatym i zróżnicowanym składzie gleby w szczególnie urokliwej okolicy Roa de Duero, niedaleko Burgos. Dominującym szczepem hodowlanym jest Tinta del Pais, uzupełnione odmianami Merlot i Albillo.To połączenie uporu, doświadczenia i zamiłowania do otaczającej natury dało w efekcie znakomite wina pod nazwą López Cristóbal, znane i wysoko cenione, tak przez krytyków, jak i zwykłych milośnikow świata win.                                                                                                                                           


LÓPEZ CRISTÓBAL ROBLE

Są wina, których przeznaczeniem jest być wielkimi tego świata, całkiem  jak artyści, którzy rodzą się z talentem i wszyscy, już od najwcześniejszych lat ich życia doskonale o tym wiedzą że oni po prostu tacy już są, że jest to ich naturalna właściwość. Podobnie dzieje się z niektórymi winami. W każdej hiszpańskiej apelacji je znajdziemy. Takie wina właśnie tworzą legendę winiarstwa, owiane chwałą i chęcią pożądania. Oto przed nami López Cristóbal Roble, podstawowa marka słynnego producenta z Roa de DueroJego   handlowe oznaczenie pochodzi od nazwy wytwórni Bodegas López Cristóbal, będącej wynikiem połączenia dwóch nazwisk: López ze strony patriarchy rodu-Santiago, oraz Cristóbal od strony jego żony, o pięknym imieniu Lola. Już pierwszy rocznik tego wina pokazał ogromne możliwości tej marki. Praca całego zespołu wsparta doświadczeniem doradzającego producentowi, doświadczonego enologa Juana Ayuso, szybko przyniosła oczekiwane owoce w postaci szerokiej akceptacji koneserów. López Cristóbal Roble zaczął być doceniany przez najbardziej wymagających krytyków już od samego początku. Pokazał klasę  całej gamy nowych win o tej nazwie, zdobywając liczne krajowe i międzynarodowe nagrody. Można ocenić go jako produkt dobrych rzemieślników, wytwarzających, pomimo posiadania nowoczesnego zaplecza technicznego, prawie manualnie swoje wyroby. I robią to w wyjątkowy sposób, z wielką uwagą i dbałością, co w konsekwencji daje wino smaczne, dobrze wywarzone i łatwe do picia. O López Cristóbal Roble można śmiało powiedzieć, że jest to Ribera del Duero w czystej esencji. Trzy miesiące pobytu w beczkach z francuskiego dębu wystarczyły by ukształtować w pełni to wyjątkowe wino. Semicrianza, czyli niepełne dojrzewanie nadaje mu dodatkowych cech smakowej elegancji, dobrej struktury i potęguje bogaty wachlarz zapachowy. Jest mieszanką dwóch szczepów: Tinta del Pais (odmiana Tempranillo) z mocno zaznaczoną obecnością winogron odmiany Merlot, co nadaje mu ciekawy francuski charakter. Stanowi wprawdzie zaledwie 5% całości, ale wydawać się może, że ta proporcja jest znacznie większa. Należy podkreślić mocno, że López Cristobal Roble jest winem bardzo interesującym, innym w smaku od pozostałych Ribera del Duero. Posiada intensywny wiśniowy kolor z fioletowymi refleksami. W zapachu wyczuwa się doskonałe wręcz połączenie owoców (truskawki, jagody i jeżyny) z aromatami pochodzącymi z integracji wina w okresie krótkiego pobytu w dębowej beczce. Pozostawia w ustach długi, przyjemny smak wskazujący na dobrą równowagę. Jest to wino, które pije się z prawdziwym entuzjazmem, bardzo wysoko oceniane na rynku hiszpańskim i jedno z najbardziej cenionych w świecie Ribera, w którym bardzo ładnie zaznaczona jest owocowa obecność, w znakomitej integracji z zawartością alkoholu w trunku. Pomimo tego, że należy do kategorii roble czyli krótkiego starzenia się, posiada ogromną elegancję właściwą dla wielkich, dojrzałych win.

Recent awards and mentions:                                

 • GOLD MEDAL Baco Awards 2015 (Madríd-SPAIN)
 • 1ºPRIZE Awards Winners Envero 2014 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL International Bacchus Harvest Awards 2013 (SPAIN)
 • GOLD MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2013 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL Zarcillo International Awards, June 2013 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2012 (BELGIUM)
 • GRAND GOLD MEDAL Baco Awards 2011 (Madríd-SPAIN)
 • 1ºPRIZE International Exhibition of Wine 2011 (SPAIN)
 • 1ºPRIZE International Exhibition of Wine 2010 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL International Bacchus Harvest Awards 2010 (SPAIN)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2010 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles 2009 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL Zarcillo International Awards, April 2009 (SPAIN)
 • SEAL OF APPROVAL Japan Wine Challenge 2006 (JAPAN)
 • GOLD MEDAL Shanghai International Wine Challenge 2005 (CHINA)
 • 1ºPRIZE Awards Winners VII Envero 2004 (SPAIN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2018-03-27 | 18:38
  To, co najlepsze w Ribera del Duero. Wielka klasa winiarzy tego regionu i radość dla degustujących.
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-03-26 | 08:55
  Pamiętam, że jeszcze do niedawna to wino było mieszanką Tempranillo z Merlotem i Cabernet Sauvignon. Jeśli zdecydowano się zmienić dotychczasową kompozycję, to znając dbałość o jakość swoich wyrobów u producenta, napewno wyjdzie to na korzyść tej marce i przysporzy dodatkowych wrażeń klientom.
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-27 | 07:20
  Trzeba przyznać, że udało im się zrobić bardzo dobre wino. Próbowałem już wiele różnych pozycji pochodzących z tej apelacji, ale to konkretne nazwałbym jako książkowe Ribera del Duero

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o