Strona główna Bodegas Campos Reales Canforrales Selección

Canforrales Selección

Region:
Castilla-La Mancha
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13,5% Vol.
Wzór
34,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS CAMPOS REALES  

Region: Castilla- La Mancha / Hiszpania                                                                                                 


CAMPOS REALES jest jedną z wiodących w Hiszpanii winnic produkujących wina z kategorii Popular-Premium. Została powołana do życia w 1950 roku. Instalacje wytwórni położone są wokół malowniczej miejscowości El Provencio (Cuenca) w północno- wschodniej cześci regionu La Mancha. Ekstremalne temperatury panujące na tym obszarze, z bardzo zimnymi zimami i ciepłymi latami umożliwiają wyrównanie poziomów kwasowości i cukru winogron, co pozwala uzyskać końcowy produkt o doskonałej jakości. Producent posiada 4tys. ha winnic pośród których znajdują się prawdziwe oazy, z ponad 70 letnimi krzewami winnej latorośli. Obecnie Bodegas Campos Reales dysponują nowoczesnym zapleczem do produkcji win wysokiej jakości, nie zaniedbując jednocześnie szacunku dla tradycji. Specjalizuje się w winach Tempranillo za które otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak "Mejor Tinto Joven de España" (Najlepsze Młode Wino w Hiszpanii) czy "Baco de Oro" (Złoty Baco).Winom tego producenta udało się zająć czołowe miejsce wśród win hiszpańskich i są obecne na rynkach wielu krajów na wszystkich kontynentach.                                                                                                                                         


CANFORRALES SELECCIÓN

Wiele osób, które dokonały już pewnej inicjacji w świecie win twierdzi, że ich upodobania kierują się właśnie w ten rodzaj czerwonych trunków, leżakujących pomiędzy 3 a 6 miesięcy  w beczkach, win o dużej zawartości owoców ale doskonale zintegrowanym drewnie beczek w których dojrzewały.Ten nowy styl określany jako semicrianzas podoba się coraz bardziej. Canforrales Selección jest jednym z nich i wykonane zostało po starannej selekcji najlepszych winogron szczepu Cencibel, znanego również jako Tempranillo. Jest to odmiana winogron bardzo szczodra dla smakoszy, określana mianem królewskiego szczepu, dającego wina intensywne w kolorze, oraz o bardzo owocowych arromatach i smakach, wina  o wielkiej finezji i równowadze. Canforrales Selección różni się od pozostałych produktów tej marki właśnie szczególnym doborem najlepszych winnych owoców, co na etykiecie znajdującej się na butelce zaznacza sie słowem Selección. Fermentuje w zbiornikach z nierdzewnej stali, w kontrolowanej temperaturze, a następnie przechodzi na okres 3 miesięcy do dalszego dojrzewania w dębowych beczkach, aby w ten sposób uzyskać równowagę owoców z eleganckimi akcentami drewna. Posiada głęboko wiśniowy kolor z odcieniem granatu. Charakterystyczne są mocne, bogate aromaty dojrzałych owoców z obecnością balsamicznych nut tymianku i rozmarynu, których zapach pojawia się w drugim planie. W ustach jest to żywe, bardzo smaczne wino, z delikatną obecnością łagodnych tanin, pochodzących od szlachetnych gatunków dębu, dobrze zintegrowanych z owocowymi nutami. To, co robi wrażenie w tym winie  to długo pozostający w ustach jego owocowy posmak.

Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL Concours Mondial de Bruxelles  2016 (BELGIUM) 
 • SILVER MEDAL Vinalies Internationales  2016 (Paris- FRANCE)
 • SILVER MEDAL International Wine Challenge 2014 (UK)
 • FIRST PRIZE Gran Selección Awards 2010 (SPAIN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-05-18 | 07:54
  Mam nadzieję, że któryś z wielkich krytyków typu Parker nie zainteresuje się za wcześnie tym winem, bo przyjdzie nam płacić kilka razy więcej niż dotychczas za tą delicję.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o