Strona główna Bodegas Campos Reales Canforrales Cabernet Sauvignon Crianza

Canforrales Cabernet Sauvignon Crianza

Region:
Castilla-La Mancha
Szczep:
Cabernet Sauvignon
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13,5% Vol.
Wzór
38,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS CAMPOS REALES  

Region: Castilla- La Mancha / Hiszpania                                                                                                 


CAMPOS REALES jest jedną z wiodących w Hiszpanii winnic produkujących wina z kategorii Popular-Premium. Została powołana do życia w 1950 roku. Instalacje wytwórni położone są wokół malowniczej miejscowości El Provencio (Cuenca) w północno- wschodniej cześci regionu La Mancha. Ekstremalne temperatury panujące na tym obszarze, z bardzo zimnymi zimami i ciepłymi latami umożliwiają wyrównanie poziomów kwasowości i cukru winogron, co pozwala uzyskać końcowy produkt o doskonałej jakości. Producent posiada 4 tys. ha winnic pośród których znajdują się prawdziwe oazy, z ponad 70 letnimi krzewami winnej latorośli. Obecnie Bodegas Campos Reales dysponują nowoczesnym zapleczem do produkcji win wysokiej jakości, nie zaniedbując jednocześnie szacunku dla tradycji. Specjalizuje się w winach Tempranilo za które otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak "Mejor Tinto Joven de España" (Najlepsze Młode Wino w Hiszpanii) czy "Baco de Oro" (Złoty Baco).Winom tego producenta udało się zająć czołowe miejsce wśród win hiszpańskich i są obecne na rynkach na całym świecie.                                                                                                                                          


 CANFORRALES CABERNET SAUVIGNON CRIANZA

 

Cabernet Sauvignon z którego pochodzi to winojest wynikiem połączenia dwóch szczepów: Cabernet Franc i Sauvignon Blanc, z francuskiego Bordeaux. Do Hiszpanii odmiana ta dotarła w XIX wieku, najpierw do Rioja, później do Ribera del Duero i stamtąd rozprzestrzeniła się na całe terytorium Półwyspu Iberyjskiego. To, co szczególne w tym szczepie, to jest potrzeba dojrzewania (w beczce i butelce), która łagodzi taniny, powodując jednocześnie uzyskanie o wiele bardziej wyrafinowanego, subtelenego i przenikliwego smaku, którego nie spotyka się w innych odmianach winogron. Canforrales Crianza to starannie i uważnie wykonane wino, w celu zachowania charakterystycznych cech winnej latorośli  Cabernet Sauvignon. Po okresie 6 miesięcy pobytu w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu i dalszym 12 miesięcznym dojrzewaniu w butelce, wygasza się charakterystyczna jego cierpkość. To właśnie działanie dużej zawartości garbników, bardzo cenionych przy produkcji wina powoduje, że  pojawiają się ostre, mocne i rozpoznawalne smaki, sprawiając w ustach uczucie swoistego cieżaru. Przez pobyt w beczce wino uzyskuje niezwykłą finezję, pokazując znakomity wachlarz aromatów i smaków. Canforrales  Crianza posiada ładny, rubinowy kolor. Wyczuwalne złożone aromaty czerwonych owoców z wanilią, podkreślającą zapach drewna. Na podniebieniu pokazuje złożone, owocowe smaki z obecnością likieru oraz charakterystycznymi herbacianymi niuansami. Długi, przyjemny posmak przypominający okres starzenia w dębowej beczce. Canforrales Crianza będąc złożonym winem o znacznej obecności tanin i dużym poziomie kwasowości, bardzo dobrze pasuje do potraw o większej zawartości tłuszczów neutralizowanych przez obecność garbników, które jednocześnie powodują pojawianie się w ustach innych złożonych smaków tego wina.

Recent awards and mentions: 

 • GOLD MEDAL Concurso Internacional de Vinos Bacchus 2017 (SPAIN)
 • GOLD MEDAL Concurso Fercam 2017 (SPAIN)
 • 1 PRIZE XXIV Concurso Vinos de Cuenca 2016 (SPAIN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2019-09-30 | 10:22
  Wino z charkterem, werwą w ustach, sporą objętością, przyjemne w piciu. Nie zawiodło, dobrze wydane pieniądze.
  klient anonimowy
  Dodano: 2017-07-03 | 16:25
  I pomyśleć, że Cab. Sauvignon znamy tylko z francuskich win. Canforales pokazuje bardzo przyzwoitą hiszpańską wersję tego szczepu w znakomitej cenie.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o