Strona główna Bodegas Ayuso Estola Gran Reserva
nowość

Estola Gran Reserva

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGAS AYUSO  

Region: La Mancha / Hiszpania                                                                                                       

Projekt stworzenia własnej winiarni pod nazwą Bodegas Ayuso, w hiszpańskim regionie La Mancha, powstał w drugiej połowie lat 40tych ubiegłego wieku. Rzutki przedsiębiorca Fermin Roig, wybrał do tego celu okolice leżące wokół niewielkiego miasteczka Villarobledo, leżącego w połowie drogi pomiędzy królewskim miastem Ciudad Real oraz stolicą prowincji- Albacete. Powodem takiej lokalizacji był specyficzny klimat oraz odpowiednia struktura gleby, dające duże możliwości uprawy winnej latorośli. Powstanie wytwórni rozpoczęło nową tradycję w regionie, tworzenia win starzejących się w beczce, która szybko uczyniła z Bodegas Ayuso najwyższej jakości producenta. W 1961 roku wytwórnia zaczęła wprowadzać na rynek pierwsze w regionie, butelkowane wina kategorii Reserva. Wybudowane kilka lat wcześniej, podziemne magazyny zostały wyposażone w dębowe beczki typu Bordeaux, co stanowiło nową jakość w La Mancha. W 1965 roku pojawia się marka win pod nazwą ESTOLA, która bardzo szybko została zauważona przez krytyków oraz osoby tworzące szeroki świat wina w Hiszpanii. ESTOLA stała się prawdziwym okrętem flagowym rozrastającej się wytwórni. Od tego czasu ciągły proces ulepszeń instalacji, powiązany z dostępem do najnowszych technik winifikacji, przyczynił się do wielkiego rozwoju firmy, która dzisiaj cieszy się solidną reputacją oraz zajmuje znaczące miejsce w winiarskim rynku. Dwie najbardziej znane marki win: ESTOLA oraz FINCA DE LOS AZARES, należą do grupy najlepiej sprzedających się win Półwyspu Iberyjskiego. W winnym portofolio producenta, znajdziemy również gamę ABADIA DEL ROBLE oraz CASTILLO DE BENIZAR, stworzoną z wyraźnym zamiarem usatysfakcjonowania codziennych konsumentów dobrego wina. Bogaty wachlarz różnorodnych pozycji, jak również łatwa dostępność w wielu sieciach sprzedaży, pozwala na określenie Bodegas Ayuso jako najbardziej emblematycznej wytwórni La Mancha.

                                                                                                                           

ESTOLA GRAN RESERVA

Estola Gran Reserva pokazuje pod wieloma względami prawdziwy styl hiszpańskiego wina, który potrafił zdobyć uznanie wielu smakoszy. To prestiż zawarty w butelce typu Bordeaux, który udało się osiągnąć producentowi na wszystkich rynkach, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Wino zrobiono z wyselekcjonowanych szczepów dwóch odmian: Cencibel (Tempranillo) i Cabernet. Dojrzewało przez 36 miesięcy w dębowych beczkach, a później w butelkach umieszczonych w specjalnie dostosowanych, podziemnych jaskiniach. Estola Gran Reserva posiada intensywny, rubinowy kolor o ceglastym odcieniu na obrzeżach. Pokazuje w kieliszku mocną łezkę. Złożone aromaty w nosie, podkreślają wspaniały bukiet wywodzący się z dojrzewania wina. Pojawia się mnóstwo bogatych niuansów począwszy od dojrzałych, czarnych owoców oraz suszonych śliwek, przechodzących w pikantne nuty gałki muszkatowej oraz balsamicznych nut. W końcówce wracają znowu zapachy typowe dla dębowej beczki, takie jak wanilia i kokos w obecności kremowych nut. W ustach jest smaczne i delikatne. Dominują smaki  leśnych: czerwonych i czarnych owoców. Na podniebieniu  wyczuwa się najpierw jedwabistość wina, wskazującą na równowagę pomiędzy akcentami wywodzącymi się właściwości odmian winorośli z których powstało oraz charakterem nabytym w trakcie długiego dojrzewania. Po chwili staje się lekko pikantne i pojawiają się tostowe nuty. Wino ładnie zachowuje swoją kwasowość wynikającą po części z jakości owoców winogron dwóch szczepów użytych do jego stworzenia. Jest długie i aksamitne, z bardzo ładnym wykończeniem pełnym utrzymującej się miękkości. Drewno dobrze się zintegrowało w trakcie długiego starzenia wnosząc do całości delikatne, smaczne taniny. Estola Gran Reserva to poważne i apetyczne wino, godne rekomendacji. Jest prawdziwą perłą wytwórni z Villarobledo. Przez lata nabyło własną, niekwestionowaną osobowość, docenioną na wielu głównych, światowych konkursach.

            

 Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL AWC Vienna International Wine Challenge 2017 (AUSTRIA)
 • 1 PRIZE Concours 1001 Degustation 2015 (Limas-FRANCE)
 • GOLD MEDAL  Challenge International du Vine 2015 (FRANCE)
 • GOLD MEDAL Concours International de Lyon 2015 (FRANCE)
 • SILVER MEDAL Premium Select Wine Challenge 2015 (GERMANY)
 • 2 PRIZE XXVII Concurso a la Calidad de Vinos La Mancha 2015 (SPAIN)
 • GOLD MEDAL Mundus Vini 2014 (GERMANY)
 • GOLD MEDAL Concours Mondial de Bruxelles  2014 (BELGIUM)
 • GOLD MEDAL Selection dfas Genussmagazin 2014 (GERMANY)
 • GOLD MEDAL Monde Selection 2014 (BELGIUM)
 • SILVER MEDAL AWC Vienna International Wine Challenge 2013 (AUSTRIA)
 • SILVER MEDAL Concours International de Lyon 2013  (FRANCE)
 • SILVER MEDAL Premium Select Wine Challenge 2013 (GERMANY)
 • GOLD MEDAL Monde Selection 2012 Bruxelles(BELGIUM)
 • SILVER MEDAL Challenge International du Vin 2012 (FRANCE)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2018-05-29 | 15:32
  Zaskakująca mieszanka Tempranillo i Cab. Sauv. Pijąc w ciemno, grupa znajomych smakoszy win francuskich, długo zastanawiała się co to za blend. Nikt nie zgadł. Polecam Estole GR
  klient anonimowy
  Dodano: 2018-04-15 | 19:11
  Znakomite wino
  klient anonimowy
  Dodano: 2018-04-08 | 08:20
  To wino zdecydowanie przypadło nam do gustu. Piękny kolor, owocowość, krągłość i aksamitność na podniebieniu. Nasi znajomi byli bardzo zadowoleni. Wino można śmiało polecić.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o