Caecus

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo, Garnacha
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13% Vol.
Wzór
34,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA PAGO DE LARREA  

Region: La Rioja / Hiszpania  

                                                                                                    

Entuzjazm, poświęcenie oraz marzenia aby zobaczyć jak owoce winnej latorośli z niewielkiej winnicy położonej w odleglości zaledwie 500 metrów od słynnego Elciego, przemieniają się w najbardziej ceniony produkt tego regionu jakim są wina ze słynnego La Rioja. Niewielka plantacja z której pochodzą zbiory nazywa sie La Romañiguez i leży przy łagodnym wzniesieniu zwanym Miralobueno. Krzewy winorośl zostały posadzone w latach 80-tych ze szczególnym uwzględnieniem szczepu Tempranillo stanowiącego 90% powierzchni upraw. Resztę dopełniają słynna Garnacha oraz niewielka ilość Cabernet Sauvignon. Instalacje wytwórni zbudowano w 2003 roku w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, w którym mieszczą się wszystkie linie do wytwarzania, rozlewania oraz przechowywania win. Pago de Larrea to synonim pasji dla dobrze wykonanej pracy, pasji do doskonałości i pasji do wina.                

                                                                                                                           

CAECUS

  

    

Są wina, które potrafią już od pierwszego momentu zapalić nam lampkę światła zainteresowania, bądź to swoim wyglądem, czy też legendą, lub po prostu dochodzimy do wniosku, że absolutnie posiadają wszystko na swoim miejscu. Do takich właśnie należy, chyba jedno z bardziej udanych czerwonych młodych Rioja, jakim możemy się cieszyć. Widać ogromne doświadczenie znakomitej enolog Maria Lareda. Caecus  jako piersze wino tej marki był kartą prezentacyjną producenta na wymagającym hiszpańskim rynku. Ciemne barwy i podstawowe aromaty definiują natychmiast Caecus. Jest to wino posiadające własną osobowość, wino o znakomitej strukturze i zawartości, z rodzaju tych, z których  producent może być naprawdę dumny. Zaskakuje od pierwszego momentu, nie pokazuje żadnych defektów, ani słabych stron. Narodziny Caecus siegają roku 2003, czyli daty założenia winnicy. Od tego czasu każdy zbiór zachowuje charakter "terroir" (poczucia miejsca), czyli unikalnego związku człowieka z naturą, co w tym przypadku oznacza okolice miasteczka, w którym powstaje to wino, czyli Elciego w Rioja Alavesa. Caecus to naturalna mieszanka (coupage) dwóch szczepów: królewskiego Tempranillo z dodatkiem odmiany Garnacha. To właśnie Garnacha dopełnia znakomicie  swoją charakterystyką aromatyczną to winne połączenie, dodając całości znaczącej objętości w ustach. Wino posiada intensywny, żywy, czerwono-granatowy kolor. W zapachu przeważają aromaty dojrzałych owoców. Na podniebieniu wyczuwa się perfekcyjną wręcz równowagę w postaci wyważonej kwasowości i bogatego wachlarza smaków. Obserwujemy również świeżość, lekkość oraz dużą elegancję. W ustach pozostawia  długo obecny, przyjemny posmak.

Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL Veritage Best In Glass 2015 (Miami-USA)

 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-03-30 | 07:17
  Zadziwiająca wysoka jakość tego wina, niespotykana jego wielkość. To prawdziwy rarytas, perełka do degustacji.
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-03-29 | 22:42
  Parę lat temu spotkałem tę markę chyba na półkach sieci handlowej Bomi, która z tego co wiem zamknęła już swoje podwoje. To fajnie , że wino tej klasy co Caecus wraca z powrotem na nasz rynek.
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-26 | 09:55
  Zdecydowaną cechą wina jest jego owocowość. Wyczuwalna mocna obecność czarnych i czerwonych owoców (czereśnie, truskawki, śliwki).

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o