Caecus Crianza

Region:
Rioja
Szczep:
Tempranillo
Smak:
wytrawne
Kolor:
czerwone
Pojemność:
0.75l
Zawartość alkoholu:
14% Vol.
Wzór
49,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA PAGO DE LARREA  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       

 

Entuzjazm, poświęcenie oraz marzenia aby zobaczyć jak owoce winnej latorośli z niewielkiej winnicy położonej w odleglości zaledwie 500 metrów od słynnego Elciego, przemieniają się w najbardziej ceniony produkt tego regionu jakim są wina ze słynnego La Rioja. Niewielka plantacja z której pochodzą zbiory nazywa sie La Romañiguez i leży przy łagodnym wzniesieniu zwanym Miralobueno. Krzewy winorośl zostały posadzone w latach 80-tych ze szczególnym uwzględnieniem szczepu Tempranillo stanowiącego 90% powierzchni upraw. Resztę dopełniają słynna Garnacha oraz niewielka ilość Cabernet Sauvignon. Instalacje wytwórni zbudowano w 2003 roku w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, w którym mieszczą się wszystkie linie do wytwarzania, rozlewania oraz przechowywania win. Pago de Larrea to synonim pasji dla dobrze wykonanej pracy, pasji do doskonałości i pasji do wina.                                                                                                                                           

 

CAECUS CRIANZA

   

Za każdym wielkim winem stoi wysiłek wielu osób pod kierownictwem enologa, postaci w dzisiejszych czasach prawie mitycznej, jeśli poruszamy temat najlepszych hiszpańskich win. Postać enologa w winiarstwie, aż do połowy XX wieku pozostawała prawie niezauważalna. Wina przez długie lata wyrabiano praktycznie w rodzinnych winicach, i na dobrą sprawę zawsze miały wielu ojców i praktycznie nie do końca było wiadomo kto jest odpowiedzialny za jakość finalnego produktu. Dopiero druga połowa ubiegłego wieku pozwoliła na podniesienie rangi tego zawodu, jakim jest enolog winnicy, nadając mu charakter często publiczny, obdarowując prestiżem wykraczającym poza granice jednego regionu, apelacji czy nawet kraju. Wina z gamy Caecus zostały stworzone przez, nie kogo innego, jak znaną w Rioja i na świecie enolog María Larredo, zajmującą się kierownictwem technicznym jednej z najstarszych wytwórni win klasycznych w Rioja: CVNE. To właśnie spod jej ręki wyszedł w 2004 roku słynny Imperial, uznany przez wielu światowych krytyków i potwierdzony opinią magazynu Wine Spectator jako Najlepsze Wino na świecie. Otóż, dla nieznających menadrow tego winnego świata spieszymy dodać, że Maria Larreda należy również do rodzeństwa tworzącego wytwórnię Pagos de Larrea, i od założenia tej rodzinnej winiarni  w miasteczku Elciego, aktywnie uczestniczy w budowaniu znakomitej marki tworzonych tam win. Jeśli słynny Imperial, będący dzieckiem Mari, zdobył w świecie tak wielki rozgłos i renomę, to możemy być pewni, że zarówno Caecus Crianza jak i jego młodszy brat Caecus Joven, oraz starsi rocznikowo: 8 de Caecus i Reserva mierzą naprawdę wysoko, bardzo wysoko. Caecus Crianza powstał z owoców winogron szczepu Tempranillo zebranych w całości z własnej plantacji, w optymalnym momencie pozwalającym na stworzenie tego "par excellenceRioja. Dojrzewanie wina odbywało się w ciągu 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego. Caecus Crianza posiada mocny ekspresyjny wiśniowy kolor. W zapachu pojawiają się intensywne, aczkolwiek delikatne i długotrwałe aromaty, w których dojrzałe owoce przeplatają się z nutkami palonych tostów, właściwych dla nowego, szlachetnego drewna użytego do zabeczkowania wina. Na podniebieniu pokazuje bogaty wachlarz odczuć smakowych z dodatkiem mineralnych tonacji, tak bardzo cenionych przez doświadczonych degustatorów. 

Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL Veritage Best In Glass 2015 (Miami-USA)
 • BRONZE MEDAL International Wine Challenge 2015 (UK)
 • 89 POINTS "Wine Spectator" Magazine, February 2015 (USA)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-03-30 | 19:38
  Znakomity Caecus Crianza! Dla smakosza to prawdziwy przywilej móc skosztować wino będące prawdziwym rarytasem dla podniebienia. Chylę nisko czoło dla pani Mari Larreda i dla tych wszystkich z wytwórni, którzy uczestniczyli w tworzeniu tej delicji.
  klient anonimowy
  Dodano: 2016-03-30 | 07:40
  Wino, które smakuje jak prawdziwe hiszpańskie tinto z Rioja. Wielkość i sława tego regionu jest zawarta właśnie w lampce tego Cecusa. Brakuje słów żeby opisać jego miarę.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o