Strona główna Białe Marqués de Vizhoja

Marqués de Vizhoja

Region:
Rias Baixas
Szczep:
Albariño, Loureiro
Smak:
wytrawne
Kolor:
białe
Pojemność:
0.75l
Zawartość alkoholu:
11,5%
Wzór
35,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS MARQUÉS DE VIZHOJA  

Region: Rías Baixas- Galicia / Hiszpania                                                                                                 


Winiarnia została założona w 1966 roku przez członków rodziny Pelaéz i znajduje się w południowo zachodniej cześci hiszpańskiej Galicji. W latach 80-tych powiększa się o posiadłość Finca La Moreira, leżącą w małej miejscowości Arbo (Pontevedra), w regionie pogranicza Portugalii z Hiszpanią. Na terenach tej winnicy znajduje się położony w malowniczej dolinie XVIII wieczny Dwór, otoczony ogrodami, z wieloma gatunkami odmian drzew, jak również bogatym dywanem winnej latorośli. Nieopodal winnic płynie rzeka Minho, tworząca szczególne warunki środowiskowe sprzyjające produkcji białych odmian winogron z Albariño, dających najlepsze w smaku gatunki galicyjskich win. Winiarnia obejmuje 38ha winnic, w których wytwarza się trzy różne marki: autorskie coupage MARQUÉS de VIZHOJA, albariño TORRE la MORREIRA oraz flagowy produkt tego wytwórcy, jakim jest SEÑOR da FOLLA VERDE. Łączna produkcja tego producenta sięga 2 mln sztuk butelek win rocznie, które w znacznej mierze trafiają do wielu krajów na świecie, takich jak Wielka Brytania, Puerto Rico, USA, Chiny,Japonia, no...i teraz Polska.                                                                                                                                


MARQUÉS DE VIZHOJA

Piękno i urok hiszpańskiej Galicji zawarte w szklanej lampce wina. Przypadek, o którym piszemy pokazuje nam, że jednak jest możliwe, by jasny płyn jakim jest białe wino mógł wyrazić bogactwo i wspaniałość tego odległego miejsca na naszych kontynencie, oraz ludzi, którzy je zamieszkują, potrafiących przenieść swoje doznania i winną tradycję w zawartość niepozornej butelki z jasnego szkła. Wystarczy tylko spróbować, by potwierdzić słowa jednego ze znanych galicyjskich poetów "...quen prova, repite", co znaczy, kto skosztuje, ten powtórzy. Marqués de Vizhoja nie jest kolejnym białym winem z tego regionu. Jest to maleńka cząstka słynnej ría Arousa- rzeki niosącej i dającej życie, będącej prawdziwym emblematem  tej części półwyspu Iberyjskiego. Etykieta z liściem winorośli służąca do identyfikacji marki Vizhoja pochodzi od pierwszej nagrody-statuetki o tym samym kształcie, którą wino otrzymało jeszcze w latach 60-tych na jednym z konkursów. W trakcie druku pierwszej partii etykiet wystąpił prosty błąd w pisowni, który spowodował, że zamiast słowa Vid-Hoja (co było połączeniem słów winorośl-liść) powstało Viz-Hoja, które to słowo w końcu postanowiono nie korygować, bowiem było łatwiejsze do wymówienia. Vizhoja jest winem autorskim, tzn. nie należy do żadnej apelacji. Powstało w czasach gdy D.O. Rías Baixas jeszcze nie istniała, i gdy w końcu ją powołano, wlaściciele winnicy zdecydowali, że marka wina będzie kontynuowała swój rozwój poza ramami jakie wyznacza nowa apelacja. Marqués de Vizhoja jest mieszanką Albariño z lekką domieszką Loureiro. Posiada jasno słomkowy, z zielonymi odcieniami, ładny kolor. W zapachu wyczuwalna delikatna i przenikliwa, długiej trwałości owocowa woń. W smaku jest bardzo subtelne. W ustach pojawia się dobra wyrazistość różnych odmian owoców przypominających jabłko, gruszkę z nutkami herbaciano-cytrusowymi. Prawidłowa równowaga poziomu kwasowości i słodyczy. Jest to przyjemne wino, które pozwala by cieszyć się nim przez cały rok. Znakomita oprawa w połączeniu z ekonomiczną ceną sprawia, że oprócz niewątpliwych doznań degustacyjnych może stać sią również doskonałym prezentem dla bliskich.

Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL China Wine & Spirit Awards 2011 (CHINA)
 • 88 POINTS Peñin Guide 2011  (SPAIN)    
 • 82 POINTS Peñin Guide 2010 (SPAIN)
 • 91 POINTS Robert Parker "The Wine Advocate" Magasine  (USA)            
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-04-20 | 22:44
  Wino jest smaczne a butelka z rybką ma niesamowicie atrakcyjny wygląd. Może być dobrym prezentem.
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-29 | 16:12
  Jako anegdotę można podać, że właściciele tej winiarni należą do grupy sponsorów pierwszoligowego hiszpańskiego klubu Celta de Vigo.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o