Strona główna Białe Cueva del Monge Blanco

Cueva del Monge Blanco

Region:
Rioja
Szczep:
Viura, Malvasia,Garnacha, Moscatel
Smak:
wytrawne
Kolor:
białe
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
13% Vol.
Wzór
87,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGA VINICOLA REAL  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       

Bodega Vinicola Real to niewielka winnica założona w 1989 roku, znajdująca się w Albelda de Iregua w La Rioja, malowniczym miasteczku o niezwykłej historii, którego korzenie sięgają wczesnego średniowiecza. Produkuje się tam najwyższej jakości hiszpańskie wina. Wytwórnię założył znany enolog Miguel Ángel Rodriguez. Wszytkie instalacje zostały zbudowane nieopodal kaplicy Santa Catalina, jedynej architektonicznej części pozostałej w dzisiejszych czasach, stanowiącej kiedyś zespół klasztoru San Martin de Albelda. Bodega Vinicola Real w zamyśle autora tego projektu została powołana do tworzenia wyjątkowych win. Chodziło o to by stworzyć w La Rioja wielkie wina o zróżnicowanym sposobie produkcji, długo starzejące się, zachowujące jednak każde z nich swój odmienny charakter. Jest to tzw. Nowy Styl Rioja. Wytwórnia korzysta z 18ha własnych winnic wśród których znajdziemy unikalne wręcz i bardzo stare krzewy winnej latorośli. W uprawach dominuje przede wszystkim czerwona odmiana Tempranillo, jak również obecne są inne typowe szczepy Rioja, takie jak Mazuelo i Graciano, oraz białe winogrona odmiany Viura, Malvasia, Garnacha Blanca i Moscatel. Wszystkie części winnicy położone są  w uprzywilejownej strefie Rioja Alta. Właśnie to zróżnicowanie winnic wynikające z różnych cech klimatu i gleby pozwala na tworzenie wyjątkowo eksluzywnych win. Bodega Vinicola Real jest stałym dostawcą swoich słynących z jakości tintos i blancos do Pałacu Zarzuela, gdzie mieści się dwór królewski Monarchy, jak również do Palacio de Moncloa- siedziby rządu Hiszpanii.

                                                                                                                           

CUEVA DEL MONGE BLANCO

 

Kolejne wino autorskie znakomitego hiszpańskiego enologa jakim jest Miguel Angel Rodriguez, twórca słynnego 200 Monges. Tym razem jest to kreacja różnych białych szczepów fermentujących w beczkach, bardzo ciekawy coupage. Mamy do czynienia z wyjątkowej jakości białym winem, którego nieprzeciętność wynika z wielomiesięcznego okresu dojrzewania, dużo dłuższego ponad to, czego powszechnie oczekuje się po białych winach Rioja. Cueva del Monge pochodzi z połączenia aż czterech odmian białych winogron: Viura 70%, Malvasia 20%, Garnacha Blanca 5% i Moscatel 5%. Zbiory owoców wykonywane są ręcznie i pochodzą z własnych winnic producenta. Po uzyskaniu wyciśniętego soku dokonuje się jego oczyszczenia i maceracji odbywającej się zbiornikach z nierdzewnej stali w niskiej temperaturze 8º do 10ºC. Fermentacja alkoholowa w zbiornikach z nierdzewnej stali zachodzi tylko w przypadku 20% wina, pozostałe 80% przechodzi ten proces  w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu przez okres około 45 dni z zastosowaniem codziennego batonnage. W sumie czas fermentacji oraz pobytu w beczkach wynosi około 4 miesięcy co nadaje winu bardzo specyficzny charakter. Nabiera złocistego, żółtego koloru o zielonej kolorystyce odcieni. W przypadku Cueva de Monge Blanco mamy możliwość poznania ciekawej ewolucji aromatycznej pokazującej złożoność zapachów wynikającą z dojrzewania. Tworzy się bardzo bogaty zestaw aromatów z pierwszpolanową obecnością owoców (zielone śliwki, ananas, mango, delikatne nuty banana) w obecności mlecznych tostów. W ustach jest to nadal świeże wino, obfite i tłustawe, o wielkiej strukturze i równowadze. Wyczuwalna obecność dojrzałych owoców, takich jak: gruszka, banan, anans ale również smak jabłkowego kompotu. W posmaku jest długie i eleganckie. Pojawiają się łagodne tosty wskazujące na udaną równowagę drewna i owoców wynikającą z dojrzewania wina.

Opinie klientów

klient anonimowy
Dodano: 2018-06-28 | 15:46
Świetne, białe Rioja
klient anonimowy
Dodano: 2017-12-23 | 21:56
Prawdziwa delicja warta wydanych pieniędzy. Piłem Monge czerwone, które jest b.dobre, ale białe mnie urzekło. Winiarska sztuka na najwyższym poziomie.

Nasza Oferta

Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

Płatność i dostawa

Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

Informacje o sklepie

Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
Masz pytania? Chętnie pomożemy.
795 211 831
ViniTeranio
ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
05-119 Legionowo
Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o