Canforrales Lucia

Region:
Castilla-La Mancha
Szczep:
Airén
Smak:
wytrawne
Kolor:
białe
Pojemność:
0,75l
Zawartość alkoholu:
12% Vol.
Wzór
35,00 zł
Ilość:
kup teraz
Ocena:

Producent: BODEGAS CAMPOS REALES  

Region: Castilla- La Mancha / Hiszpania                                                                                                 


CAMPOS REALES jest jedną z wiodących w Hiszpanii winnic produkujących wina z kategorii POPULAR-PREMIUM. Została powołana do życia w 1950 roku. Instalacje wytwórni położone są wokół malowniczej miejscowości El Provencio (Cuenca) w północno- wschodniej cześci regionu La Mancha. Ekstremalne temperatury panujące na tym obszarze, z bardzo zimnymi zimami i ciepłymi latami umożliwiają wyrównanie poziomów kwasowości i cukru winogron, co pozwala uzyskać końcowy produkt o doskonałej jakości. Producent posiada 4tys. ha winnic pośród których znajdują się prawdziwe oazy, z ponad 70 letnimi krzewami winnej latorośli. Obecnie Bodegas Campos Reales dysponują nowoczesnym zapleczem do produkcji win wysokiej jakości, nie zaniedbując jednocześnie szacunku dla tradycji. Specjalizuje się w winach Tempranilo za które otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak "Mejor Tinto Joven de España" (Najlepsze Młode Wino w Hiszpanii) czy "Baco de Oro" (Złoty Baco).Winom tego producenta udało się zająć czołowe miejsce wśród win hiszpańskich i są obecne na rynkach na całym świecie.                                                                                                                                          


CANFORRALES LUCIA

Szczep Airén, zwany jest także Lairén czy też Manchega ze względu na rejon La Mancha, w którym jest najwięcej stosowany. Ma za sobą wielowiekową historię. Wina z tej odmiany są w Hiszpanii bardzo popularne. Tradycyjnie wykorzystywano Airén również do mieszania z innymi gatunkami (coupage) winogron, z tego względu, że były odmianą neutralną. W ostatnich latach odkryto ponownie potencjał tej winorośli, odnajdując zalety dla produkcji tradycyjnie dobrych, świeżych win. Canforrales Lucia wykonane jest w 100% z odmiany Airén. Posiada czysty, jasno-słomkowy kolor o złotym odcieniu i lekkich, zielonkawych tonach. W aromacie dominują owocowe niuanse (zielone jabłka, gruszki, banany i ananas w syropie). W ustach jest świeżym i przyjemnym winem, z odrobiną słodyczy, w którym występuje dobrze zintegrowana kwasowość i poziom alkoholu. Posiada długi posmak o charakterze mineralnym. Jest to miłe w degustacji  i smaczne wino.

 

Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL Catavinum World wine & Spirit Competition 2016 (SPAIN)
 • DISTINCCION AWARD Wine Conection 2014 (SPAIN)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-04-08 | 19:05
  Zaskakujące wino jak na tą kategorię cenową. Ma wszystko by zatryumfować jako wino na codzień.
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-11-07 | 19:05
  Wyjątkowe wino w relacji jakości i ceny. Mam nadzieję że uda się utrzymać importerowi tą cenę dla nas, małych degustatorów, byśmy także mogli się cieszyć naszą Lusią.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o