Strona główna Białe Caecus Verderon

Caecus Verderon

towar niedostępny
Ocena:

Producent: BODEGA PAGO DE LARREA  

Region: La Rioja / Hiszpania                                                                                                       


Entuzjazm, poświęcenie oraz marzenia aby zobaczyć jak owoce winnej latorośli z niewielkiej winnicy położonej w odleglości zaledwie 500 metrów od słynnego Elciego, przemieniają się w najbardziej ceniony produkt tego regionu jakim są wina ze słynnego hiszpańskiego La Rioja. Niewielka plantacja z której pochodzą zbiory nazywa sie La Romañiguez i leży przy łagodnym wzniesieniu zwanym Miralobueno w samym sercu tego regionu. Krzewy winorośl zostały posadzone w latach 80-tych ze szczególnym uwzględnieniem szczepu Tempranillo stanowiącego 90% powierzchni upraw. Resztę dopełniają słynna Garnacha oraz niewielka ilość Cabernet Sauvignon. Instalacje wytwórni zbudowano w 2003 roku w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, w którym mieszczą się wszystkie linie do wytwarzania, rozlewania oraz przechowywania win. Pago de Larrea to synonim pasji dla dobrze wykonanej pracy, pasji do doskonałości i pasji do wina.                                                                                                                                           


CAECUS VERDERON

 


 

Verderon to mały ptak o zielonkawo-żółtej barwie piór. Cechuje go nad wyraz piękny i wyraźny szczebiot. Swoim mocnym, spiczastym dziobem wyłuskuje sprawnie z gleby nasiona o przeróżnych smakach. Zamieszkuje górzyste stoki o rzadkiej, aczkolwiek niezwykle kwiecistej roślinności, gdzie nasyca się bogactwem zapachów i kolorów. Taki jest właśnie nasz Caecus Verderon, pochodzący ze zbocza wzgórz, potężny w zapachu i pełen świeżych niuansów, różnorodnych smaków, delikatny w ustach, i jeśli zdołasz go usłyszeć spływającego dostojnie po brzegach szklanego kieliszka....pięknie ci zaświergocze do ucha. No i śpiewa nam pięknie głosem dwóch szczepów: Viura i Malvasia. Viura jest tradycyjną odmianą winogron w Rioja, stanowiącą podstawowy składnik białych win tego regionu. Daje wina o kwiatowym aromacie i niezwykłej kwasowości. Jest tym szczepem, który znakomicie nadaje się do produkcji win dojrzewających w beczkach. Natomiast Malvasia, włączona jako szczep mniejszościowy, udziela całości finezyjnych, owocowych oraz kwiatowych aromatów. Owoce winogron obydwu odmian, z których tworzony jest ten coupage, są zbierane wyłącznie ręcznie, w dbałości o jakość końcową produktu. Następnie moszcz poddaje się fermentacji w nowych beczkach z amerykańskiego dębu, gdzie pozostaje przez 5 miesięcy, podczas których okresowo poddawany jest "batonnage"  do momentu gdy osiągnie swoją dojrzałość do zabutelkowania, zachowując zarazem świeżość oraz charakterystyczny owocowy charakter. Caecus Verderon można śmiało zaliczyć do kanonu bardzo dobrych białych win z Rioja, w których enolodzy poświęcają nieco owocowej ekspozji w ustach na rzecz tęgości i długiego posmaku wina, które to cechy zdecydowanie wpływają na złożoność trunku, podnosząc jego rangę o kilka stopni. W zapachu Caecus Verderon jest winem intensywnym i czystym, o bardzo dobrej charakterystyce. Bogate aromaty kwiatowe oraz białych owoców, takich jak jabłka i banany z dodatkiem słodkich nut kokosa, nadają mu szczególnej złożoności. W smaku jest przyjemne, o dobrze wyważonej, lekko cytrusowej kwasowości, co nadaje temu winu żywotność i świeżość. Zachowuje długi i bardzo przyjemny posmak.


Recent awards and mentions: 

 • SILVER MEDAL Veritage Best In Glass 2015 (Miami-USA)
 • Opinie klientów

  klient anonimowy
  Dodano: 2016-04-08 | 18:48
  Białe wina beczkowane trzeba umieć robić. Drewno może czasem tuszować defekty wina. W tym wypadku Caecus Verderon wynosi bardziej obytego smakosza do samej stratosfery swoją niewątpliwą jakością. Znowu widać rękę znakomitego enologa. Gratulacje!
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-12-30 | 20:21
  Uznanie! Uznanie! I jeszcze raz Uznanie!
  klient anonimowy
  Dodano: 2015-10-26 | 08:21
  W zapachu Verderon przypomina wielkie białe wina MONCHARET z Burgundii. Bardzo złożone i subtelne zapachy. Urzeka niesamowicie ten aromat i owocowy smak... no i odrobinka wanilii pochodzącej z okresu krótkiego pobytu w dębowej beczce. Znakomita relacja cena/jakość tego wina. Gratulacje dla producenta.

  Nasza Oferta

  Facebook Wina czerwone Wina białe Wina różowe Wino na prezent Importer win

  Płatność i dostawa

  Akceptowane formy płatności Wysyłka Reklamacje i zwroty

  Informacje o sklepie

  Koszt i czas dostawy Polityka prywatności Reklamacja Formy płatności Regulamin
  Masz pytania? Chętnie pomożemy.
  795 211 831
  ViniTeranio
  ulica Zegrzyńska 4 kl. II, p 4
  05-119 Legionowo
  Właścicielem portalu Viniteranio jest EWAN Sp. z.o.o